fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Wciąż bez doradców

Dopiero dziś ma zostać wybrany doradca prywatyzacyjny dla kopalni Bogdanka
Mamy ostateczne stanowiska oferentów, w poniedziałek zarząd zajmie się sprawą wyboru konsorcjum doradców do prywatyzacji – mówi Grzegorz Gawroński, szef biura zarządu lubelskiej kopalni Bogdanka, która jako pierwsza szykowana jest na giełdę (być może jeszcze w grudniu bieżącego roku).
W Katowickim Holdingu Węglowym, który ma debiutować na giełdzie na początku 2009 r., gdzie wybrany ma być doradca finansowy, komisja przetargowa zakończyła pierwszy etap prac. – Od poniedziałku zaczynamy ostateczne negocjowanie warunków z trzema firmami – mówi Ryszard Fedorowski, rzecznik KHW. Po tych negocjacjach komisja przetargowa przedstawi wyniki swoich prac zarządowi, który podejmie ostateczną decyzję, z kim KHW podpisze umowę. „Rz” pisała już, że wśród chętnych do doradzania KHW jest m.in. J.P Morgan.
Po wyborze doradców, który obie spółki zapowiadały na ubiegły tydzień, rozpoczęte zostaną prace nad prospektami emisyjnymi. Mirosław Taras, prezes Bogdanki, powiedział w piątek, że w jego kopalni prospekt będzie gotowy w październiku. W KHW prospekt też ma być gotowy jesienią.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA