fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Siedziba w domu, ale bez wyższego podatku

Czy muszę płacić zwiększoną stawkę podatku od nieruchomości za część powierzchni domu wskazaną jako wykorzystywana na działalność gospodarczą ?
Prowadzę dwie firmy: pierwsza to specjalistyczna praktyka lekarska, druga – szkolenia medyczne. W miejscu zamieszkania przechowuję dokumentację firmową, przyjmuję zgłoszenia od pacjentów oraz przygotowuję materiały do szkoleń (na komputerze), natomiast same usługi świadczę poza domem. Czy w takim wypadku muszę płacić zwiększoną stawkę podatku od nieruchomości za część powierzchni domu wskazaną jako wykorzystywana na działalność gospodarczą (jest to 8 mkw.)? Wydaje się, że nie, czytelnik wykonuje bowiem w domu tylko pomocnicze czynności, nie prowadząc tam faktycznej działalności.Z art. 5 ust. 1 pkt 2 lit. b) ustawy o podatkach i opłatach lokalnych wynika, że rada gminy uchwala wyższe stawki podatku od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej. Przepisy nie wskazują jednak ani minimalnej, ani maksymalnej powierzchni...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA