fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Raporty

RANKING SZPITALI NIEZABIEGOWYCH

Rzeczpospolita

Krystyna Walendowicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem

Dyrektorem szpitala jestem od 2007 roku. Od początku najważniejszym zadaniem była modernizacja obiektu, unowocześnienie urządzeń rehabilitacyjnych i aparatury medycznej oraz nowe inwestycje, których wykonanie wpłynie na poprawę wizerunku naszego szpitala. Przykładem takich inwestycji jest nowoczesny basen rehabilitacyjny czy kriokomora ogólnoustrojowa.
Ale sukcesy buduje się dzięki pracownikom. Ich właściwy dobór, nieustanna chęć kształcenia i zdobywania kolejnych specjalizacji, tak przez lekarzy, jak i fizjoterapeutów, decydują, że szpital znajduje się w czołówce szpitali rehabilitacyjnych, a pacjent czuje się bezpieczny i otrzymuje świadczenia o najwyższym standardzie. Ten najwyższy standard świadczeń potwierdza certyfikat akredytacyjny ministra zdrowia. Inwestycja w jakość zarządzania i udzielanych świadczeń znajduje odbicie w wielu wdrożonych systemach jakościowych i uzyskanych certyfikatach.
Dlatego trudno mi zrozumieć i zaakceptować przyjętą zasadę, że szpitale rehabilitacyjne, spełniające najwyższe standardy jakościowe, nie mogą liczyć w przypadku kontraktowania świadczeń zdrowotnych w ramach kontraktu z NFZ na dodatkowe punkty rankingujące z tytułu posiadania certyfikatu akredytacyjnego.

Krzysztof Nazimek, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego im. św. Jadwigi

Z roku na rok zwiększa liczba pacjentów, szukających u nas pomocy. Jest to związane z rozwojem chorób cywilizacyjnych. Codzienne wyzwania wpływają na sferę psychiczną. Przy tym rzadko mówi się o tym, że także zła dieta i tryb życia wpływają na zachorowania neurologiczne. Wszystko to skutkuje wzrostem liczby pacjentów. Dlatego inwestujemy w rozwój w kilku podstawowych obszarach. Kluczowe jest podnoszenie kwalifikacji przez personel. Dbamy o kształcenie nowych specjalistów, zarówno w zakresie neurologii dla dorosłych, ale także i dziecięcej. Inwestujemy w bezpieczeństwo pacjenta i personelu poprzez doskonalenie procedur postępowania. Stale pracujemy nad poprawą infrastruktury szpitalnej. Podjęliśmy prace nad stworzeniem centrum udarowego. Mamy zgodę konsultanta wojewódzkiego na uruchomienie oddziału neurochirurgii centrum leczenia udarów. Realizacja od strony infrastruktury przekroczyła półmetek, wybudowaliśmy salę operacyjną zorganizowany jest oddział wraz z intensywnym nadzorem medycznym. Przed nami wyposażenie w sprzęt oraz uzyskanie kontraktu na tę działalność.

Iwona Petryna, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie

Za największy sukces mijającego roku uważam uzyskanie pozytywnej opinii Wojewody Warmińsko-Mazurskiego dla złożonego wniosku inwestycyjnego IOWISZ, w którym został określony dalszy kierunek rozwoju Szpitala, a tym samym rozwoju pulmonologii w regionie. Z dumą przyznaję, że jesteśmy pionierami w kraju w zakresie opieki nad pacjentami chorymi na nadciśnienie płucne – rzadką chorobę układu oddechowego. Obecnie mamy pod opieką ok. 30 takich pacjentów. Wysoka pozycja szpitala na rynku wynika z osiągnięcia już po raz czwarty jednego z najwyższych poziomów spełnienia standardów akredytacyjnych wdrożonych na wszystkich etapach opieki nad pacjentem. Wypracowana w ostatnich latach przez cały zespół wysoka pozycja szpitala na rynku usług medycznych, stała się magnesem dla wielu młodych lekarzy i pielęgniarek. Oferowane warunki pracy oraz możliwości diagnostyczno-lecznicze są gwarancją zdobycia specjalistycznej wiedzy medycznej oraz doświadczenia w leczeniu pacjentów. Szpital jest dwukrotnym laureatem konkursu Regionalna Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości i czterokrotnie otrzymał Certyfikat Akredytacyjny.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA