fbTrack

Biznes

MCI kupuje w Czechach

Rzeczpospolita
Informacja o przejęciu przez fundusz MCI Management czeskiego portalu turystycznego INVIA.cz podniosła wczoraj notowania spółki o 7,99 proc. Jej obroty podczas sesji osiągnęły 1,58 mln zł.
Fundusz MCI posiada już w swoim portfelu firmę o podobnym do INVI profilu, a jest nią notowana na warszawskiej giełdzie Travelplanet.pl. W opinii MCI po zrealizowaniu transakcji obie spółki powinny nawiązać strategiczny alians. Podczas ogłaszania nowej transakcji prezes i główny akcjonariusz MCI Tomasz Czechowicz zapewnił inwestorów, że fundusz zgodnie z zapowiedziami osiągnie w 2008 roku 78,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto, a z dużym prawdopodobieństwem przekroczy prognozę.
MCI szacował, że w 2008 r. przeprowadzi od 6 do 12 nowych inwestycji o łącznej wartości 100 mln zł oraz wyjdzie z czterech – siedmiu transakcji o wartości 60 – 90 mln zł. Według wczorajszych zapowiedzi MCI obecnie pracuje nad czterema kolejnymi inwestycjami, z czego dwie mogą zakończyć się jeszcze w drugim kwartale. Wśród planowanych wyjść z inwestycji prezes MCI wymienił m.in. sprzedaż Bankiera.pl, co według wstępnych planów może się zakończyć do końca trzeciego kwartału 2008 r.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL