fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Jerzy Kwieciński zajmie się rozwojem w rządzie PiS

Fotorzepa
Jerzy Kwieciński został pierwszym wiceministrem ds. rozwoju wchodząc jednocześnie w skład Rady Ministrów.

Ostatnio pracował w biznesie. Był wiceprezesem spółki Europejskie Centrum Przedsiębiorczości zajmującej się doradztwem przy funduszach unijnych i prezesem fundacji o tej samej nazwie oraz współzałożycielem kilku start-upów technologicznych. Doradzał przy wielu projektach współfinansowanych z pieniędzy europejskich. Współpracował z Ukrainą. Jednocześnie był ekspertem Business Centre Club ds. rozwoju regionalnego i funduszy europejskich pełniąc rolę ministra ds. rozwoju regionalnego w Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC. Był także Przewodniczącym Rady Warszawskiej Izby Gospodarczej i członkiem wielu innych rad.

Pod koniec października br. opublikował IX już raport BCC o stanie wykorzystania funduszy europejskich. Wcześniej pracował w administracji. W latach 2005-2008 był wiceministrem rozwoju regionalnego odpowiedzialnym za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności (Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowa Strategia Spójności 2007-2013) oraz za negocjacje z Komisją Europejską, w której jeszcze wcześniej pracował przez niemal dwanaście lat. Będąc wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego współpracował zarówno z Grażyną Gęsicką, jak i Elżbietą Bieńkowską, gdy te piastowały funkcje ministra rozwoju regionalnego. Uczestniczył w przygotowaniu krajowych programów operacyjnych na lata 2007-2013.

Doradzał też przy realizacji wybranych programów regionalnych na lata 2007-2013. Brał też udział w negocjacjach nt. regionalnego programu operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020. Ostatnio jako koordynator sekcji  „Samorząd, polityka spójności” wszedł w skład Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Wielokrotnie wypowiadał się na łamach „Rzeczpospolitej” na temat funduszy europejskich i rozwoju regionalnego. Jest doktorem nauk technicznych. Ukończył też międzynarodowe studia MBA i podyplomowe studia zarządzania w Szkole Głównej Handlowej.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA