fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Jędrzejkowski: Wybory i kamienice za miliardy

Jeremi Jędrzejkowski
Fotorzepa, Ryszard Waniek
Kondycja firm prawniczych („Rzeczpospolita”), wybory („Gazeta Wyborcza” i „Dziennik Gazeta Prawna”; oczywiście w „Rzeczpospolitej” tematyki wyborczej także nie brak), dywidendy z dużych spółek („Parkiet”) oraz działalność byłej rzecznik praw obywatelskich („Puls Biznesu”) to tematy czołówkowych tekstów dzisiejszych gazet.

„Rzeczpospolita" proponuje w czwartek to, co jest zawsze jej atutem – czyli własny profesjonalny ranking. Dziś obejmuje on kancelarie prawne. Wniosek ogólny jest taki, że dzięki ożywieniu na rynku firmy prawnicze odnotowują wyższe obroty i rozbudowują zespoły. Zwiększenie obrotów wskazało 46 spośród 64 kancelarii, które podały te dane. Oczywiście nie zdradzę, jak przedstawia się czołówka rankingu – zapraszam do lektury tekstu „Kancelarie na fali".

„Rzeczpospolita" ma też na jedynce wyniki szalenie ciekawego sondażu wyborczego: jak ewentualne nowe partie – Pawła Kukiza i Leszka Balcerowicza – mogłyby zmienić obraz sceny politycznej. Wnioski są dość zaskakujące. Ale oczywiście cała seria różnych badań przed ostatnimi kilkoma najróżniejszymi wyborami, niekiedy radykalnie różniąca się od faktycznych wyników, nakazuje pewną wstrzemięźliwość w ocenach.

"Rzeczpospolita" informuje także o bulwersującej sprawie z Łodzi. Otóż oszuści wyłudzili tam 380 (sic!) kamienic. Straty liczone są w miliardach złotych. W części ekonomicznej zwraca uwagę tekst o tym, że Polska uniezależnia się od dostaw paliw z Rosji. Jak wygląda mapa i kalendarz? – polecam lekturę. Cotygodniowy czwartkowy dodatek „Rzeczpospolitej" – „Moje Pieniądze" – dziś przynosi Kompas Sztuki. A w nim zestawienie najcenniejszych polskich artystów, przygotowane na podstawie wskazań 73 galerii.

W „Gazecie Wyborczej" najbardziej zwraca dziś uwagę sprawa nakazanych przez sąd przeprosin Grzegorza Brauna. Redakcja, jak zaznacza – „z szacunku dla prawomocnego orzeczenia niezawisłego sądu w demokratycznym państwie", publikuje przeprosiny. A przy tym także obszerne wyjaśnienie, uzasadnienie i komentarze do swojej oceny poglądów głoszonych przez Brauna.

„GW" punktuje także Państwową Inspekcję Pracy. Ma ona dbać o przestrzeganie kodeksu pracy, a w swoim przetargu na listy stawia na kryterium ceny. A to preferuje firmy zatrudniające na tzw. umowach śmieciowych.

„DGP" zapowiada łącznościową rewolucję w formacjach specjalnych. Wreszcie ma powstać ogólnokrajowy system komunikacyjny służb.

Wszystkie gazety mają też dziś informację o zdjęciu przez Brukselę z Polski procedury nadmiernego deficytu („DGP" ma nawet z tego czołówkę).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA