fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

"Daj 30 tys. zł, albo skrzywdzę twoje dzieci"

123RF
30 tys. zł żądał 31-letni Piotr O. od swojego znajomego. Groził, że jeśli nie dostanie pieniędzy, to zrobi krzywdę jego dzieciom.

- Te pieniądze to miała być cena za bezpieczeństwo pociech – mówi Robert Szumiata, z komendy policji na warszawskim Śródmieściu.

To właśnie na warszawską komendę zgłosił się mężczyzna, który otrzymał maila z pogróżkami. W tym liście ktoś żądał od niego 30 tys. zł i groził, że w przypadku odmowy zapłacenia tej kwoty jego dzieciom może stać się coś złego, np. mogą ulec wypadkowi.

Policjanci zaczęli działać. Kilka godzin od otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze ustalili dane personalne osoby, która wysłała maila, jej adres zamieszkania.

Okazało się, że był to 31-letni Piotr O. - osoba z kręgu najbliższej rodziny mężczyzny, który dostał maila z pogróżkami.

Piotr O. doskonale znał sytuację finansową swojej ofiary, znał szczegóły dotyczące wyglądu dzieci, ich codzienny plan dnia oraz to jak spędzają czas wolny.

– Piotr O. kierowany chęcią zysku postanowił wykorzystać te informacje, aby zastraszyć ojca dzieci – mówi policjant.

Nadawca maila został zatrzymany. Usłyszał zarzuty zmuszenia do określonego zachowania, za co grozi mu do trzech lat więzienia. – Nie potrafił wyjaśnić dlaczego straszył znajomego, w grę wchodziły jakieś pobudki osobiste – mówi policjant.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA