fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Przestępca wpadł, bo zapalił papierosa

Przez rok 46-latek z Zabrza ukrywał się przed policją. Jeden z funkcjonariuszy rozpoznał poszukiwanego, gdy ten ...palił papierosa na ulicy.

- Mężczyzna wodził nas za nos przez tyle czasu, a wpadł przez zupełny przypadek – mówi sierż. Agnieszka Żyłka, z zabrzańskiej komendy.

Mieszkaniec Zabrza miał do odsiadki wyrok za wyłudzony kredyt. Miał go odsiedzieć w systemie dozoru elektronicznego, czyli mógł poruszać się po ograniczonym terenie.

Jednak mężczyzna szybko pozbył się elektronicznej bransolety i zaczął się ukrywać. Sąd wydał za nim list gończy, a 46-latka zaczęła szukać policja.

- Nasi funkcjonariusze kilka razy odwiedzili rodzinę poszukiwanego. Jego bliscy twierdzili, że z 46-latkiem nie utrzymują żadnego kontaktu i nie wiedzą gdzie przebywa mężczyzna – mówi sierż. Żyłka.

W końcu poszukiwany wpadł. Policjant wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy wracał po służbie do domu. Zauważył poszukiwanego w centrum miasta. 46-latek palił na ulicy papierosa.

Policjant wezwał swoich kolegów, którzy zatrzymali mężczyznę. Poszukiwany trafił już do zakładu karnego, gdzie za wyłudzenie kredytu spędzi najbliższy rok.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA