fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosjanie jedzą mniej mięsa

Fot. ostromentsky / Source / CC BY
Foter
Takie dane podał dziennikarzom szef stowarzyszenia producentów mięsa w Rosji. Po czym udowadniał, że produkcja mięsa ma się w Rosji wyśmienicie.

Spożycie mięsa w Rosji spadło w tym roku o 2-3 proc. w porównaniu z rokiem 2013 - powiedział dziennikarzom w Moskwie Siergiej Juszin, prezes Rosyjskiego Stowarzyszenia Mięsnego, czyli organizacji producentów mięsa. Jego zdaniem do końca roku spożycie mięsa spadnie o 6 proc.

Jednak zdaniem Juszina ów spadek spożycia mięsa nie ma nic wspólnego ze spadającymi dochodami Rosjan w związku ze słabszym kursem rubla oraz z sankcjami ekonomicznymi Zachodu. Według niego Rosjanin je przeciętnie 70 kg mięsa rocznie, podczas gdy w 1998 r. były to zaledwie 42 kg.

Analitycy rosyjskiego domu inwestycyjnego WTB Kapital poinformowali w marcu, że wydatki na żywność to w tej chwili 50-55 proc. budżetu przeciętnej rosyjskiej rodziny. Jesienią 2014 r. było to 36 proc. W sondażu przeprowadzonym na początku tego roku jedna czwarta Rosjan przyznała, że z powodu gwałtownych podwyżek cen zaprzestali kupować niektóre produkty, które kupowali w ubiegłych latach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA