fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motoryzacja

Stają montownie aut

Bloomberg
Koncern uznał za nieopłacalny dalszy montaż swoich ciężarówek w Rosji. Montownia aut osobowych stanęła na dwa tygodnie. Na razie.

Koncern Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corp. (MFTBC) poinformował, że od kwietnia zatrzymał bezterminowo montaż ciężarówek w Rosji, dowiedziała się agencja Prime. Firma tłumaczy to złą sytuacją gospodarczą Rosji szczególnie słabym rublem a co za tym idzie spadkiem siły nabywczej na rynku.

Od 2009 r Mitsubishi razem z Daimler AG montował ciężarówki na bazie zakładów Kamaz w Nabiereżnych Czałnach w Tatarstanie. W latach 2011-2013 produkcja roczna wynosiła do 1700 samochodów. W 2014 spadła do 900. Części do montażu dostarczane były z Japonii.

W piątek koncern Motsubishi Motors poinformował, że na dwa tygodnie (27 kwietnia-10 maja) zatrzymuje taśmy w montowni samochodów osobowych w Kałudze. Produkował tam modele Outlander i Pajero. W tym samym czasie staną też linie do montażu Citro?n C4 i Peugeot 408.

Koncerny motoryzacyjne zaczęły duże redukcje produkcji samochodów w Rosji w związku ze spadającym popytem. I tak zakłady Hyundai w St. Petrsburgu w I kw. 2015 zmniejszyły produkcję o 12 proc. rok do roku. GM 18 marca wycofał z rynku swoją markę Opel oraz ekonomiczne Chevrolety

Fabryka GM w St. Petersburgu stanie w połowie roku. Zakończy też montowanie Chevrolet Avero w zakładach grupy GAZ w Nowogrodzie i w Kaliningradzie. Firma montuje jeszcze najdroższe modele Cadillac i Chevrolet, ale w ograniczonej liczbie.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA