fbTrack

Kościół

Józefa ochrzci za darmo

AFP
W parafii św. Wojciecha w Koninie rodzice za chrzest synka o imieniu Józef nie muszą płacić.

Na taki pomysł wpadł proboszcz parafii ks. Józef Wysocki. - Chciałbym ochrzcić małego Józefa, i na pewno uczynię to bez żadnych opłat! – mówił ksiądz Józef Wysocki, proboszcz parafii świętego Wojciecha w Koninie w rozmowie z lokalnym Przeglądem Konińskim.

Tłumaczył, że sam szczyci się tym pięknym, biblijnym imieniem i dlatego zachęcić, by inni rodzice również nadawali je swoim synom.

Informacja o darmowym chrzcie małego Józefa kilkakrotnie przekazywana była wiernym podczas ogłoszeń parafialnych. – Nie wycofuję się i przez cały czas podtrzymuję tę propozycję – potwierdza proboszcz Wysocki.

Dodał, że mimo iż powracają tradycyjne imiona najczęściej Franciszek, Tomasz, Jan, Antoni to przez 12 lat tylko jego posługi w konińskim kościele tylko raz ktoś nadał dziecku imię Józef, ale na drugie.

- Na pierwsze jeszcze się nie zdarzyło! A chciałbym, bo to bardzo piękne imię, i ze Starego i Nowego Testamentu. Sam się tym imieniem szczycę i zachęcam rodziców, żeby nadawali je swoim synom. Małe Józie chrzczone będą za darmo – zachęca ks. Wysocki.

Z „Rzeczpospolitą" na ten temat rozmawiać dziś nie chciał. – Nie będę rozmawiał o tym – powiedział nam tylko.

Imię Józef należy do najrzadziej nadawanych. W Polsce jak poinformowała nas Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW nosi je obecnie 280 305 mężczyzn.

Ilu z nich to małe dzieci? Nie wiadomo. Ale zdarzają się takie przypadki. Imię Józef nosi choćby nastoletni syn minister Edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej, czy kilkuletni aktorskiej pary Dominiki Figurskiej i Michała Chorosińskiego.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL