fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W ubezpieczeniach turystycznych wojny, zamieszki i akty terroryzmu są na ogół wyłączone z zakresu ochrony

Bloomberg
Gdy dojdzie do zamachu terrorystycznego, takiego jak w Tunezji, ubezpieczenie na ogół nie zadziała. Większość towarzystw z góry wyłącza swoją odpowiedzialność w takich sytuacjach. Ale są wyjątki.

Zamach terrorystyczny w Tunezji, w którym zginęli turyści, uzmysłowił nam, że kupując ubezpieczenie przed wyjazdem na wakacje, powinnyśmy zainteresować się, czy obejmuje ono takie zdarzenia jak zamachy, rozruchy lub wojna. Przygotujmy się na to, że w większości ofert zdarzenia takie są wyłączone z ochrony. Ale nawet jeśli tak jest, w sytuacji, gdy w zamachu terrorystycznym zostają poszkodowani turyści, ubezpieczyciel z reguły stara się udzielić im przynajmniej podstawowej pomocy. Tak było po zamachu w Tunezji. Firma ERV ogłosiła, że wszyscy jej klienci, którzy ucierpieli w zamachu, mogą liczyć na pomoc i wsparcie.

Wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa znajdują się zawsze w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). Kupując polisę turystyczną, powinniśmy dokładnie przeczytać OWU, gdyż każda firma sama ustala warunki. Są oczywiście wyłączenia wspólne dla wszystkich. Na przykład ubezpieczyciele nie będą chcieli wypłacić odszkodowania osobie, która była pod ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA