fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Przegląd prasy - poniedziałek 30 marca

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]
Płatności mobilne. Telefon w roli banku
Już ponad 3,5 mln Polaków korzysta z różnych rozwiązań umożliwiających obsługę rachunku przez smartfony.
S. A8
[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]
MCI: Wyjście z Netii
Fundusz z grupy MCI Management sprzeda prawie 27 mln akcji Netii (7,75 proc. kapitału) po 5,86 zł za sztukę. Otrzyma ok. 158 mln zł. Walory odkupi FIP 11 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych. To podmiot kojarzony ze Zbigniewem Jakubasem, który pośrednio (m.in. przez Mennicę) jest już wiodącym akcjonariuszem Netii. Z kolei fundusz, w którym MCI ma 72 proc. certyfikatów, zobowiązał się do objęcia za 10 mln euro nowych akcji berlińskiej firmy Auctionata. To dom aukcyjnym online. Specjalizuje się w aukcjach dóbr kolekcjonerskich.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/765962_MCI:_Wyjscie_z_Netii.html (dostęp płatny)
[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]
Telematyka kusi, choć jest droga
Pomysł Link4, by śledzić, jak prowadzą auta jego klienci, zelektryzował rynek. W ślady ubezpieczyciela chcą pójść inne firmy. Telematyka, czyli wykorzystanie technologii mobilnych do śledzenia trasy przejazdu i stylu jazdy kierowcy, nie jest na świecie nowością. Ta technologia jest od lat stosowana w USA czy Wielkiej Brytanii, a sięgają po nią nie tylko przedsiębiorstwa transportowe, ale także ubezpieczyciele czy firmy zajmujące się leasingiem i najmem aut. W Polsce to rozwiązanie nie było do tej pory rozpowszechnione.
http://pulsbiznesu.pb.pl/4041181,3349,telematyka-kusi-choc-jest-droga (dostęp płatny)
Google dużo płaci za menedżera
Internetowy gigant zapłaci ponad 70 mln USD za przejście Ruth Porat z banku inwestycyjnego Morgan Stanley.
http://pulsbiznesu.pb.pl/4041152,55659,google-duzo-placi-za-menedzera (dostęp płatny)
Szef Apple'a odda swój majątek
Tim Cook, szef koncernu Apple, przekaże swój szacowany na 785 mln USD majątek na cele charytatywne.
http://pulsbiznesu.pb.pl/4041151,99198,szef-apple-a-odda-swoj-majatek (dostęp płatny)
Informatyzacja urzędów pod lupą NIK
Samorządy nie dbają o bezpieczeństwo informacji.Od maja 2012 do października 2014 r. Najwyższa Izba Kontroli sprawdzała, jak w 25 jednostkach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji i 24 urzędach gmin wygląda wdrażanie wybranych wymagań rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności. Izba pozytywnie oceniła działania podejmowane przez włodarzy miast związane z dostosowaniem systemów teleinformatycznych do współpracy z innymi, chociaż zwróciła uwagę, że tylko 12 na 77 systemów działało w pełni automatycznie z innym oprogramowaniem urzędu. Tylko pięć systemów korzystało bezpośrednio z danych gromadzonych w zewnętrznych rejestrach i systemach (np. PESEL).
http://pulsbiznesu.pb.pl/4041169,76383,informatyzacja-urzedow-pod-lupa-nik (dostęp płatny)
 
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Nowe usługi zmienią rynek
Sprzedaż dostępu do internetu, telefonu i telewizji w pakiecie przestanie się opłacać małym operatorom. Propozycje mają dla nich inni gracze. Zmiany w?strategii właścicieli sieci szerokopasmowych wymusza wizja wejścia do Polski międzynarodowych graczy OTT, którzy dostarczają treści po łączach należących do innych podmiotów, jak np. robi to Netflix. – Jesteśmy w przededniu ich wejścia. Spowodują rewolucję – uważa Michał Reutt, dyrektor marketingu i strategii hurtowej Orange Polska. Ten telekom w ostatnim czasie wydaje się mniej intensywnie walczyć o klientów usług telewizyjnych, choć nie rezygnuje ze strategii sprzedaży usług innego typu (bankowości, prądu, itp.). Podobnie postępują inni operatorzy komórkowi, poza Plusem, który ma w swojej grupie płatną telewizję i proponuje dostęp do serwisu Ipla użytkownikom internetu.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1272353-Nowe-uslugi-zmienia-rynek.html (dostęp płatny)
Komputer nigdy nie zastąpi człowieka
Tomasz Janik. O tym, kiedy notariusz może odmówić dokonania czynności, o cyfrowym akcie notarialnym oraz fatalnej informatyzacji polskich rejestrów opowiada prezes Krajowej Rady Notarialnej w rozmowie z Renatą Krupą-Dąbrowską.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1272318-Komputer-nigdy-nie-zastapi-czlowieka.html (dostęp płatny)
[srodtytul]Wyborcza.biz[/srodtytul]
Potrzebujemy mniejszej chmury. Bezpieczniejszej
Jak najniższe koszty i jak największa wygoda aplikacji komputerowych i mobilnych? Oczywiście tak, ale bez zamykania oczu na ochronę prywatności, bo po jej naruszeniu możemy płacić do końca życia wysoką cenę naszej niefrasobliwości – pisze prof. Wojciech Cellary, kierownik Katedry Technologii Informacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,17678098,Potrzebujemy_mniejszej_chmury__Bezpieczniejszej.html
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA