Joanna Szczepkowska: Piosenka władzy

Joanna Szczepkowska
Fotorzepa, Darek Golik
To może zacznę tak: proszę państwa, 28 marca w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie się państwowy koncert galowy pt. „Proszę państwa, będzie wojna".

Pierwszy raz dowiedziałam się o tym, uczestnicząc w programie „Kultura głupcze", do którego zostałam zaproszona wraz z przedstawicielami władzy w kulturze, czyli z: Maciejem Nowakiem, Pawłem Demirskim i Grzegorzem Jarzyną. Koncert zwieńczy „Galę polskiej piosenki aktorskiej", która przez lata służyła pokazaniu śpiewających aktorów.

Festiwal przetrwał rządy Jaruzelskiego, Mazowieckiego, Kaczyńskiego, Tuska, aż doszliśmy do roku 2015, w którym to władzę przejęło ugrupowanie o nazwie Krytyka Polityczna. Trzeba przyznać, że bezszmerowo. Przedstawiciele władzy nie zasiadają w Radzie Ministrów ani w Sejmie. Rządzą i decydują, nie ruszając się z pozycji uciśnionego offu , korzystając jedynie z mediów. Niestety, społeczeństwo ma małe szanse na poznanie idei i celów władzy, spróbuję je więc po amatorsku wymienić. Celem jest demontaż. Określenie to pojawia się w wypowiedziach obozu władzy bardzo często. Demontaż koncepcji państwa, narodu, płci, rodziny, duchowości postępu...

Źródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL