fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Odcisk palca lepszy niż PIN

materiały prasowe
Kradzieży naszego odcisku palca nie możemy kojarzyć z tym, że ktoś nam go odetnie i będzie się nim posługiwał - mówi Mirosław Maj, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa teleinformatycznego, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Rz: Już niebawem będziemy mieli możliwość logowania się do aplikacji mobilnych naszych banków poprzez odcisk palca. Czy to bezpieczne?

Mirosław Maj: Tak samo jak logowanie się do telefonu z wykorzystaniem danych biometrycznych. W porównaniu z innymi metodami, jak np. blokowanie telefonu czterocyfrowym numerem PIN, to bezpieczniejsza metoda. Ale bank bierze na siebie ogromną odpowiedzialność, bo musi zadbać o to, żeby wszystkie dane związane z przetrzymywaniem tego odcisku palca były bezpieczne. Linii papilarnych nie możemy sobie zmienić na nowe, lepsze, tak jak hasła.

Twierdzi pan, że taki sposób logowania się jest bezpieczniejszy niż standardowe logowanie się za pomocą nazwy użytkownika i hasła?

Diabeł tkwi w szczegółach. Biometria może być ułatwieniem i dodatkowym zabezpieczeniem, ale do najbardziej wrażliwych informacji nie powinno być dostępu tylko za pomocą danych biometrycznych.

Ułatwieniem?

Biometria jest dla nas ułatwieniem, bo swojego odcis...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA