fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Zgromadzenie warszawskich adwokatów nie głosowało nad podwyższeniem stawek

Fotorzepa/Jerzy Dudek
Zgromadzenie warszawskich adwokatów nie głosowało nad podwyższeniem stawek. Większość członków komisji rewizyjnej podała się do dymisji.

Podczas sobotniego zgromadzenia warszawskiej Okręgowej Rady Adwokackiej większość członków komisji rewizyjnej złożyła rezygnację. Dlaczego?

– Przewodniczący komisji rewizyjnej przedstawił izbie dokument, który nazwał sprawozdaniem, ale którego wcześniej komisja nie zatwierdziła – mówi Piotr Barczak, jeden z członków komisji, który podał się do dymisji. – Dokument różnił się od tego, który wcześniej zatwierdziliśmy. Nie chodzi nawet o samo meritum, ale o zasadę. Komisja rewizyjna, jako organ kolegialny, została zmarginalizowana. Wobec takiego braku szacunku dla prawa dalsza współpraca jest niemożliwa, dlatego podaliśmy się do dymisji – dodaje Barczak.

Nie chce mówić o tym, czego dotyczyły rozbieżności w dokumentach. Z naszych informacji wynika, że może chodzić m.in. o ocenę informatyzacji.

Przewodniczący komisji rewizyjnej Piotr Gujski nie chciał wczoraj komentować całej sprawy.

Paweł Rybiński, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, nie chce już rozmawiać o sytuacji dotyczącej samorządu na łamach prasy. – Rada nie ingeruje w działalność komisji rewizyjnej. Prawdopodobnie będzie musiało być teraz zwołane dodatkowe zgromadzenie izby, które wybierze członków do komisji rewizyjnej. Nie możemy bowiem funkcjonować bez tego organu kontrolnego – mówi dziekan. Dodaje, że komunikat w sprawie oceny zgromadzenia zostanie wydany w przyszłym tygodniu.

Dziekan zamierzał zaproponować na zgromadzeniu podwyższenie składek ze 120 do 150 zł miesięcznie. Twierdzi, że środki zbierane z dotychczasowych składek nie są wystarczające.

Składki płacone co miesiąc przez adwokatów były gorącym tematem w ubiegłym roku. Zgromadzenie przyjęło wtedy uchwałę, w której obniżono je z 235 zł do 120 zł i zabrano diety członkom stołecznych władz samorządu. Ostatecznie jednak diety przywrócono.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA