fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Czempiński: Macierewicz przed Trybunał Stanu

gen. Gromosław Czempiński
Fotorzepa
Gromosław Czempiński w rozmowie Radia Zet wezwał do postawienia Antoniego Macierewicza przed Trybunałem Stanu. – Nie mogę zrozumieć dlaczego to się tak wlecze. Daliśmy Rosjanom wszystko, na tacy – mówił były szef UOP w rozmowie z Moniką Olejnik.

Generał przypomniał, że przed upublicznieniem raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych opublikowana została tzw. „biała księga" związana z aferą „Olina". – To są dwie rzeczy bez precedensu na świecie – mówił Czempiński. Podkreślił, że nawet w raporcie senatu USA na temat tortur w eksterytorialnych więzieniach CIA część informacji została utrzymana w tajemnicy.

Zapytany przez Monikę Olejnik, jak ocenia polski wywiad w momencie konfliktu Zachodu z Rosją, odpowiedział, że jego zdaniem polskie służby „nie mają silnej pozycji".

- Pozbyto się ludzi z ogromnym doświadczeniem, bo wywiad PRL został zaliczony do służby bezpieczeństwa- mówił Czempiński. Podkreślił, że zachodnie służby oceniały polski wywiad jako służbę „niezależną, bardzo profesjonalną, która miała wysoką pozycję". Dodał, że siłą polskiego wywiadu była zdolność werbunkowa. – Na początku lat dziewięćdziesiątych Zachód oczekiwał, że my potrafimy dobrze funkcjonować na wschodzie – mówił Czempiński.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA