fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rejestr KNF puchnie od agentów

Ubezpieczyciele i banki nastawiają się na sprzedaż polis przez agentów. W ostatnich miesiącach lawinowo wzrosła liczba przeszkolonych pośredników.
Bloomberg
Finansiści masowo się szkolą, by uzyskać uprawnienia do sprzedaży ubezpieczeń.

– W ubiegłym roku mieliśmy zarejestrowanych ok. 160 tys. osób wykonujących czynności agencyjne, w ciągu ostatnich miesięcy ich liczba wzrosła o 20–30 proc. – mówi Andrzej Jakubiak, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego. – To pokazuje, że banki przechodzą na model agencyjny sprzedaży ubezpieczeń.

Z danych KNF wynika, że od września 2014 r. do końca lutego 2015 r. do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych wpisano prawie 50 tys. osób, przy czym w dwóch ostatnich tygodniach lutego ok. 15 tys.

Do banku po pożyczkę i polisę

Szkolenia agentów prowadzą zarówno banki, jak i ubezpieczyciele. Przemysław Dąbrowski, członek zarządu PZU, przyznał, że w ostatnim czasie zakład przeszkolił bardzo wielu pracowników banków, którzy mogą teraz być dystrybutorami ubezpieczeń.

Banki tłumaczą, że model sprzedaży agencyjnej produktów ubezpieczeniowych jest wdrażany zgodnie z zaleceniami rekomendacji U nadzoru, dotyczącej dobrych praktyk w bancassurance. – Będzi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA