fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Lepsza połowa

Salma Hayek
Getty
Majątki ich mężów warte są więcej niż budżet niejednego państwa. Mogłyby spędzić resztę życia, pławiąc się w luksusie. Zamiast tego żony najbogatszych biznesmenów na świecie wolą te majątki pomnażać. I robią to skutecznie.

Daria Aleksandrowna Żukowa

Żona Romana Abramowicza ma zaledwie 34 lata, a już można ją nazwać „kobietą instytucją". Fundatorka i dyrektor Moskiewskiego Centrum Kultury Współczesnej „Garaż". Stworzyła je praktycznie od zera z zabytkowej, ale zdewastowanej zajezdni autobusowej. Wcześniej Daria była już redaktor naczelną brytyjskiego magazynu „POP". Zbudowała również markę odzieżową Kova & T, którą można znaleźć w 83 ekskluzywnych butikach na całym świecie.

Salma Hayek

Tekst pochodzi z Magazynu Sukces

Piękność z ekranu zawładnęła sercem François-Henriego Pinaulta, prezesa PPR, francuskiego holdingu skupiającego takie marki jak Gucci, Yves Saint Laurent czy Sergio Rossi. W filmie „Frida" udowodniła, że jest fenomenalną aktorką. Ale świetnie radzi sobie również jako reżyser i producent filmowy. Założyła własną wytwórnię filmową Ventanarosa.

Anne Wojcicki

Córka polskiego imigranta oczarowała Sergeya Brina, współzałożyciela Google'a i 19. na liście „Forbesa" najbogatszych ludzi na świecie. Anna ukończyła biologię na Yale University. Jeszcze zanim poznała Sergeya, w 2006 r. stworzyła własne przedsiębiorstwo 23andme, zajmujące się badaniami genetycznymi. Dziś jej firma to potentat na rynku biotechnologii.

MacKenzie Bezos

W 2006 r. MacKenzie otrzymała prestiżową American Book Award. Jej mąż Jeff Bezos, właściciel i twórca Amazon.com, pękał z dumy. MacKenzie jeszcze jako studentka Princeton University w 1992 r. zaczęła pracę w jego firmie. Wtedy się poznali, a rok później byli już małżeństwem. Dziś wychowują czwórkę dzieci i hojnie (2,5 mln dol.) wspierają kampanię na rzecz legalizacji związków homoseksualnych.

Priscilla Chan

Ładniejsza połowa Marka Zuckerberga, znana jako pierwsza dama Facebooka. Poznali się w kolejce do toalety przed zajęciami na Harvardzie. Priscilla to córka nielegalnych imigrantów. Matka pracowała na dwa etaty po to, aby córka mogła skończyć college. A ta także nie próżnowała. Skończyła studia medyczne i zrobiła specjalizację z pediatrii. Od tamtej pory Priscilla i Mark przeznaczyli ponad 120 mln dol. na poprawę jakości nauki w szkołach publicznych USA.

Lucy Southworth

Żona Larrye'go Page'a, jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, współzałożyciela Google'a. Ma dyplom Oxfordu i University of Pennsylvania oraz doktorat z informatyki biomedycznej na Stanford University. W badaniach skupia się na analizie ekspresji genów w organizmach eukariotycznych. Co dla zwykłego śmiertelnika brzmi tajemniczo, dla niej jest codziennością. Z Larrym poznali się w 2006 r. Dziś wychowują dwójkę dzieci.

Wendi Deng

Słynie z... doskonałego lewego sierpowego. W ten sposób broniła swojego męża Ruperta Murdocha, medialnego potentata, podczas jego przesłuchania w związku z aferą podsłuchów telefonicznych. Skończyła z wyróżnieniem ekonomię na University of California i studia na Yale University, gdzie otrzymała tytuł MBA. Pod koniec lat 90. poznała o 37 lat starszego Murdocha, który dla niej porzucił swoją drugą żonę. Dziś Wendi jest współwłaścicielką firmy Big Feet Productions, wytwarzającej aplikacje i gry do iPhone'ów i iPadów. Jest też producentką filmową, a wspólnie z Darią Żukową finansują Artsy, jeden z najważniejszych serwisów internetowych na rynku dzieł sztuki.

Melania Knauss Trump

Skromna dziewczyna z małego miasteczka w Słowenii. Skończyła wydział architektury na Uniwersytecie w Lublanie, ale architektem nigdy nie została. Wciągnął ją świat mody: Mediolan, Paryż, Nowy Jork. Trafiła na okładki najważniejszych magazynów mody i poznała 24 lata starszego Donalda Trumpa. Gdy The Donald jej się oświadczył, szybko porzuciła zawód i zajęła się projektowaniem biżuterii. Zadebiutowała kolekcją „Melania", później stworzyła też linię kosmetyków „Caviar Complexe C6".

Źródło: Sukces
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA