fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Islamiści zagrażają hiszpańskiej rodzinie królewskiej

Król Hiszpanii Filip VI
AFP
Hiszpańscy islamiści zagrażają rodzinie królewskiej. Ma o tym świadczyć dokument uderzający w Filipa VI i jego rodzinę, znaleziony podczas przeszukania w domu aresztowanego dżihadysty.

Podejrzanego islamistę aresztowano w piątek, podczas drugiej w tym roku szeroko zakrojonej akcji skierowanej przeciwko dżihadystom. Według służb specjalnych Hiszpanii czekają oni na rozkaz Państwa Islamskiego, by dokonać zamachu.

W domu zatrzymanego przywódcy islamistów znaleziono rękopis, której treść wymierzona jest w członków rodziny królewskiej.

Szef hiszpańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, Jorge Fernandez Diaz, zapewnił, że monarszej rodzinie zapewniono właściwe środki bezpieczeństwa. Diaz przypomniał, że od ataku na paryską redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo", w Hiszpanii obowiązuje trzeci stopień zagrożenia zamachami terrorystycznymi.

Jak wynika z policyjnych analiz, od początku ubiegłego roku 80 procent aresztowanych w tym kraju dżihadystów to współpracownicy Państwa Islamskiego. Diaz zapewnił, że policyjni eksperci zajmujący się w Hiszpanii walką z terroryzmem należą do najlepszych w Europie.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA