fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Vivid Games planuje emisję akcji

Materiały Promocyjne
Producent gier komputerowych z New Connect planuje emisję prywatną za 7-10 mln zł.
Produkcja 1-2 nowych tytułów rocznie, zwiększenie obecności na rynkach azjatyckich, przejęcia a także wydawania i inwestycje w gry innych producentów, to najważniejsze założenia nowej strategii Vivid Games. – Pracowaliśmy nad nową strategią od kilku miesięcy. Uważamy, że jej wdrożenie umocni i ugruntuje naszą pozycję na rynku gier – mówi Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.
W 2014 r. kierowana przez niego firma miała 15 mln zł przychodów i 2,8 mln zł zysku netto. Wyniki były istotnie lepsze niż rok wcześniej. To w dużej mierze zasługa dobrej sprzedaży „Real Boxing", którą do tej pory pobrało już (lub kupiło) 18 mln fanów, z których 4,5 mln aktywnie z niej korzysta (gra). Z kolei sprzedaż „Godfire" (razem z darmowymi pobraniami), który zadebiutował w połowie 2014 r. wyniosła 0,4 mln sztuk. – Odzyskaliśmy już nakłady poniesione na ten projekt – zapewnia Kościelny.

Baza rośnie

Vivid Games w 2014 r. zmienił strategię i przeszedł do modelu Free-2-play, czyli udostępnia gier za darmo i zarabiania następnie na mikropłatnościach. – Od kiedy przeszliśmy do tego modelu nasze tytuły pobrało już 17 mln fanów – twierdzi Kościelny. Deklaruje, że wszystkie kolejne tytuły będą już oferowane bezpłatnie.
W 2015 r. Vivid Games wypuści „Real Boxing 2". Pozycja zadebiutuje w II półroczu. – W I półroczu 2016 r. planujemy premierę „Street Fighting", który oparty będzie na mechanizmach „Real Boxing". Również w 2016 r. na rynek trafi „Real Casino". - To najszybciej rosnący i najlepiej monetyzujący się segment gier mobilnych – opowiada prezes. Vivid Games chce też co roku wydawać 2-4 tytuły zewnętrznych producentów. Produkty mają być dopasowane do dotychczasowego portfolio spółki. – Działalność wydawnicza przyspieszy nasze tempo wzrostu – twierdzi Kościelny. Przedstawiciele firmy nie wykluczają też przejęć firm specjalizujących się w konkretnych gatunkach lub nabywania IP (praw do marki).
Kościelny ujawnia, że Vivid Games chce stworzyć globalną platformę mobilnego e-sportu. – To innowacyjne przedsięwzięcie na świecie. Chcemy powtórzyć sukces, jak odniosły podobne rozgrywki na „duże" platformy – stwierdza prezes. Kampania promocyjna nowej platformy ruszy pod koniec roku a pełne uruchomienia planowane jest na 2016 r. Bydgoska spółka planuje też zacieśniać współpracę z Apple, Google i Amazonem oraz producentami sprzętu i partnerami technologicznymi, w tym np. Qualcomm, Nvidia czy Epic Games.
Vivid Games zamierza mocniej zaistnieć w Azji, która stanowi już połowę rynku gier. – W 2014 r. nasze przychody z tej części świata wzrosły o 129 proc. – deklaruje prezes. Firma zamierza zacieśniać współpracę z lokalnymi dystrybutorami co, w ocenie Kościelnego, pozwoli lepiej odczytywać potrzeby lokalnego rynku i zdynamizuje sprzedaż. – Rozmawiamy z partnerami, którzy są zainteresowani „Real Boxing 2". Negocjacje są bardzo obiecujące – oznajmia.

Emisja dla wybranych

Zaplanowane inwestycje finansowane będą, oprócz, środków własnych, prywatną emisją akcji o wartości 7-10 mln zł. Najbliższe walne zgromadzenia akcjonariuszy, zwołane na 15 kwietnia, zdecyduje o emisji 1,5-2 mln walorów dla inwestorów instytucjonalnych. Obecnie kapitał zakładowy dzieli się na 25,6 mln papierów.. W znalezieniu nabywców Vivid Games wspierał będzie Ipopema Securities. – Inwestorzy finansowi od dłuższego czasu sygnalizują chęć nabycia pakietów akcji naszej spółki oraz, że chcieliby, żeby firma trafiła na GPW. Odpowiadamy na ich potrzeby – stwierdza prezes. Debiut Vivid Games na GPW planowany jest na ten rok.
Inwestorzy chłodno zareagowali na zapowiedź rozwodnienia kapitału. Kurs spółki w poniedziałek przed południem spadał nawet 7,2 proc., do 4,36 zł.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA