fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ile za mieszkanie używane

Mieszkanie na krakowskim Podgórzu
Freedom Nieruchomosci
Zainteresowaniem cieszą się mieszkania w wyremontowanych kamienicach. Ale wciąż najważniejsza jest cena.

W Krakowie ceny mieszkań w porównaniu z innymi miastami są dość wysokie. Mimo że pod koniec ub.r. wydawało się, że średnia stawka spadnie poniżej 6 tys. zł za mkw., to początek roku pokazał, że nie nastąpi to zbyt szybko – komentuje Marcin Jańczuk z Metrohouse. – Na kształtowanie się cen wpływ ma rodzaj mieszkań. Średnie ceny są podwyższane przez lokale o wyższym standardzie, położone m.in. w wyremontowanych kamienicach. Mieszkańcy Krakowa nie kupują dużych mieszkań. Średnio to 49 mkw.

W Zielonej Górze powstaje sporo nowych mieszkań, których metr jest droższy o kilkaset złotych od lokali z rynku wtórnego – mówi Paweł Maciejewski,  dyrektor zielonogórskiego oddziału Freedom Nieruchomości. – Biorąc pod uwagę możliwości finansowe mieszkańców miasta, można prognozować, że to lokale z drugiej ręki nadal będą dobrą alternatywą, żeby rozpocząć życie w swoim własnym domu. Od 1 stycznia tego roku Zielona Góra, po przyłączeniu 17 przyległych gmin, stała się szóstym co do wielkości miastem w Polsce. Nowe tereny stały się bardzo atrakcyjne dla deweloperów.

We Wrocławiu kupujemy coraz tańsze mieszkania. Transakcje pokazują, że średnia cena spadła już poniżej 5 tys. zł za mkw. – mówi Marcin Jańczuk. – Ostatnio podobny pułap cen obserwowaliśmy wiosną 2013 r. Powodem są m.in. topniejące portfele klientów. Już co czwarty sprzedany lokal ma ceny mkw. niższe niż 4 tys. zł. Zwykle są to lokale w przedwojennych kamienicach.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA