fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kamiński: Schetyna drażni Rosjan

Mariusz Kamiński
Fotorzepa/Jerzy Dudek
- Władze Polski zaprzestały angażowania się w pomoc Ukrainie, a Grzegorz Schetyna po raz kolejny, bez potrzeby, w sposób absurdalny, drażni Rosjan – powiedział w porannej rozmowie Radia Zet Mariusz Kamiński, komentując wypowiedź szefa polskiej dyplomacji na temat planowanych przez prezydenta obchodów zakończenia wojny na Westerplatte.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że wybaczyłby Schetynie – jako „niezręczność" – wypowiedź o wyzwoleniu Auschwitz, „gdyby za antyrosyjską i antyimperialną frazeologią szły konkretne fakty, czyli realne wsparcie dla Ukrainy".

Mariusz Kamiński skomentował też odpowiedź rosyjskiego MSZ, które nazwało wypowiedź Schetyny kolejną próbą rewidowania historii. - To jest pompatyczna propaganda rosyjska. Armia Czerwona nie przyniosła wolności, ale przyniosła kolejne zniewolenie, kolejne ofiary, śmierć wielu niewinnych ludzi – stwierdził.

100 milionów kredytu dla Ukrainy to gest symboliczny

Monika Olejnik przypomniała, że polski rząd przyznał 100 milionów euro kredytu Polski dla Ukrainy. Mariusz Kamiński podkreślił, że to pożyczka, i nazwał tę decyzję „gestem symbolicznym". – Powinniśmy osiągnąć wewnętrzny konsensus i cierpliwie wyjaśniać Polakom, że nie chodzi o hasło „za wolność waszą i naszą", ale o bezpieczeństwo Polski – mówił wiceprezes PiS. Dodał, że rząd powinien znaleźć sześć milionów złotych, których domagają się rolnicy poszkodowani przez epidemię afrykańskiego pomoru świń.

 

 

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA