fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Nowe twarze w prezydenckim BBN

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego WładysławStasiak zatrudnił kilku nowych doradców
Z informacji „Rz” wynika, że ministrowi Stasiakowi doradza obecnie sześć osób (jeszcze do końca 2007 r. – trzy). To jego dawni współpracownicy z czasów pracy w MSWiA.
Od 10 marca na etacie doradcy w BBN zatrudniono Jacka Kędziorę, byłego szefa stołecznej policji. Ze służbą musiał się pożegnać, gdy komendantem głównym był Konrad Kornatowski. Nie jest tajemnicą, że nie darzą się sympatią. O końcu policyjnej kariery Kędziory przesądziła jednak sprawa zabójstwa dwóch braci Cz. z Wołomina. Po pierwszej zbrodni rodzina prosiła policję i prokuraturę o ochronę. Zamiast niej dostała obietnicę częstych patroli wokół domu i szybszego otrzymania pozwolenia na broń.
W ciągu trzech miesięcy liczba doradców szefa BBN się podwoiła Dopiero po drugim zabójstwie i publicznych oskarżeniach rodziny, że policja nie udzieliła jej należytej pomocy, taka ochrona została przyznana. Władysław Stasiak do kontrowersji związanych z Kędziorą podchodzi spokojnie. – Na razie jest zatrudniony na trzy miesiące. Czeka na certyfikat z ABW umożliwiający dostęp do informacji ściśle tajnych. Jego uzyskanie jest gwarancją, że osoba sprawdzana daje rękojmię rzetelności i uczciwości nie tylko w kategoriach prawa karnego – mówi „Rz”. Zaznacza, że jeśli Kędziora nie otrzyma certyfikatu, nie będzie pracował w BBN. W lutym etaty doradców w BBN dostali były szef Straży Granicznej gen. Mirosław Kuśmierczyk oraz były pracownik Kancelarii Premiera i MSWiA Paweł Złoteńki. Doradcami Władysława Stasiaka są również dwaj byli wiceszefowie MSWiA Paweł Soloch i Jarosław Brysiewicz oraz Krzysztof Wróbel, wieloletni pracownik BBN. Nasz rozmówca z Kancelarii Prezydenta krytykuje ruchy personalne w BBN. – Przecież tam nie ma żadnego doradcy, który zna się np. na wojsku. Wygląda na to, że to jakaś przechowalnia dla kolegów – mówi. – To fachowcy, którzy bardzo usprawniają działanie biura – ripostuje Władysław Stasiak.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA