fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polska firma budowlana w Unii Europejskiej

www.sxc.hu
Przedsiębiorstwa budowlane mogą bez przeszkód świadczyć swoje usługi na terytorium całej Wspólnoty. Skutki tych działań w VAT oraz podatku dochodowym nie są już tak oczywiste jak sama możliwość wykonywania tego typu prac za granicą.
Opodatkowaniu VAT w Polsce podlega między innymi odpłatne świadczenie usług na terytorium Polski (zob. art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT). A contrario – nie podlega opodatkowaniu VAT w Polsce odpłatne świadczenie usług poza terytorium Polski.O tym, czy świadczenie usług ma miejsce na terytorium kraju, decydują przepisy ?o miejscu świadczenia usług. Przepisy te między innymi przewidują szczególny sposób ustalania miejsca świadczenia usług związanych z nieruchomościami. Miejscem ich świadczenia jest miejsce położenia nieruchomości (zob. art. 28e ustawy o VAT). Usługi budowlane należą do usług związanych z nieruchomościami. Powoduje to, że miejsce świadczenia usług budowlanych w innych niż Polska państwach członkowskich znajduje się na terytorium tych właśnie państw. Świadczenie takich usług ?nie podlega zatem opodatkowaniu VAT ?w Polsce.Czy trzeba się zarejestrować Może to oznaczać powstanie obowiązku rejestracji VAT polskich firm w państwach członkowskich, gdzie świad...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA