fbTrack

Muzyka

Garu, Soyka i Słodkie lata '90

SOYKA & STRUG STUDIO
Polsat
Festiwal w Operze Leśnej otworzył Garou przebojem „Gitan". Polsat zaprosił swoich widzów i sopocką publiczność na koncert „Słodkie lata '90".
Garou otrzymał Bursztynowego Słowika, podobnie jak Stanisław Soyka - polski wokalista jazzowy, pianista, i kompozytor obchodzi w tym roku 35 – lecie artystycznej działalności.
- Już 35 lat Staszek Sojka stara się, by ten świat był lepszy – mówił Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wręczając mu nagrodę. Koncert „Słodkie lata '90" rozpoczął się występem duetu Andrzej Piaseczny i Robert Chojnacki. Pierwszy z wykonawców obchodził z widzami Telewizji Polsat jubileusz 20 – lecia pracy artystycznej i podobnie jak Wilki uhonorowany został statuetką RMF.
Wiki  świętowały za to  jubileusz 25-lecia. Zespół wykonał swoje największe hity „Son of the blue sky", „Aborygen" oraz „Nie stało się nic". Po raz pierwszy na deskach Opery Leśnej, wspólnie z Robertem Gawlińskim na gitarze zagrał jego syn - Beniamin. Statuetkę RMF odebrała również Kasia Kowalska, laureatka Bursztynowego Słowika z 1995 r.,  która podobnie  jak Piasek śpiewa dla polskiej publiczności już od 20 lat. Na sopockiej scenie pojawili się też miedzy innymi Ira, Jacek Stachursky i Big Cyc. Elektryczne Gitary zapytały „Co Ty tutaj robisz?", a okrzyknięty ojcem chrzestnym polskiego hip hopu Liroy przypomniał piosenki „Scyzoryk" i „Scoobiedoo ya". Na Ibizę porwał publiczność holenderski Vengaboys, którego utwory w latach '90 królowały na światowych listach przebojów, podobnie jak Dr Alban. Koncert „Słodkie lata '90" zakończyły występy zespołów Golden Life  i Hey z Katarzyną Nosowską, która zaśpiewała przeboje z debiutanckiej, platynowej płyty - „Teksański" i „Moja i Twoja nadzieja". Przez wieczór pełen muzycznych wspomnień przeprowadzili widzów Polsatu i publiczność Opery Leśnej: Krzysztof Ibisz, Katarzyna Dowbor, Maciej Dowbor oraz Maja Bohosiewicz.

Przed nami

SOBOTA, 23 SIERPNIA 25 - LECIE JUBILEUSZ ELEKTRYCZNYCH GITAR MUZODAJNIA GWIAZD: LEMON EWELINA LISOWSKA EWA FARNA MROZU Z CHÓREM SOUND'N'GRACE SYLWIA GRZESZCZAK BRACIA HONORATA SKARBEK "HONEY" GRZEGORZ HYŻY MARIO BISCHIN KASIA POPOWSKA ELAIZA REMADY OCEANA Przed Free via Skype
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL