fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Związkowcy strajkują w niemieckim Amazonie

Bloomberg
Niemieckie związki zawodowe znów wezwały do strajku w Amazonie. Związek Verdi wezwał pracowników centrum dystrybucyjnego w miejscowości Rheinberg w Narednii -Westfalii.
Ponad 300 pracowników zdecydowało się na odstąpieniu od pracy. Strajk rozpoczął się o 5 rano. Także w bawarskim centrum w Graben koło Augsburga odbyła się akcja protestacyjna - strajkowano już w poniedziałek. Od pracy odstąpiło tam ponad 400 osób.
Konflikt między związkami zawodowymi a kierownictwem Amazona trwa od Wielkiej Nocy 2013 roku. Związek zawodowy Verdi domaga się zmiany taryf płac w firmie. Związki zawodowe podkreślają, że system pracy w Amazonie opiera się na: niskiej płacy, permanentnej presji na wyniki oraz kontraktach czasowych. Verdi domaga się wyższych stawek godzinowych i regulacji taryfowych właściwych dla handlu detalicznego oraz firm wysyłkowych. Amerykański koncern upiera się jednak na stawki, które funkcjonują w firmach logistycznych i są dużo niższe niż handlu detalicznym i wysyłkowym.
Ostatni duży strajk niemieckich pracowników Amazona miał miejsce w okolicach Bożego Narodzenia. Jednak przedstawiciele koncernu twierdzą, że nie miał on większego wpływu na działalność Amazona i terminowe dostarczanie zamówionych przesyłek.
Amazon zatrudnia na stałe 9 tys. osób oraz 14 tys. pracowników tymczasowych w okresach  przedświątecznych.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA