fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Petru w radzie nadzorczej Solaris

Ryszard Petru
Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Rada nadzorcza Solaris Bus & Coach powołała na przewodniczącego rady nadzorczej znanego ekonomistę Ryszarda Petru.
Ryszard Petru poza obowiązkami wynikającymi z przewodniczenia radzie nadzorczej będzie także aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu kierunków rozwoju firmy.
- Marka Solaris jest bardzo dobrze znana w swojej branży, podobnie jak Ryszard Petru jest ceniony w środowisku finansów i ekonomii. Jestem przekonana, że jego dołączenie do struktur firmy będzie dużą wartością dodaną oraz impulsem do dalszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa – powiedziała Solange Olszewska, założycielka i Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach - powiedziała cytowana w komunikacie spółki Solange Olszewska, założycielka i prezeska firmy.
- Firma Solaris jest jedną z niewielu polskich marek, które mają charakter globalny. Jest firmą prywatną zbudowaną od podstaw, niezwykle innowacyjną, która wciąż wyprzedza konkurencję nowymi rozwiązaniami. Jako jedna z nielicznych fabryk w naszym kraju posiada własny silny dział badań i rozwoju.  Solaris ma wielkie szanse na  dalszą ekspansję w Polsce, w Europie i na świecie dzięki nowoczesnym i innowacyjnym produktom, ale także, a może przede wszystkim, dzięki profesjonalnemu zespołowi ludzi. Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować na rzecz przedsiębiorstwa o tak olbrzymim potencjale rozwoju – powiedział  Petru.
Ryszard Petru dotychczas był partnerem w firmie doradczej PwC. Wcześniej pracował na stanowiskach dyrektora zarządzającego i głównego ekonomisty w bankach komercyjnych.  Miał pokierować radą nadzorczą kolejowej spółki. Jednak zrezygnował w dniu, w którym miał zacząć pełnić funkcję.
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansów a także rynku kapitałowego. Był między innymi doradcą wicepremiera Leszka Balcerowicza i ekspertem oraz pracownikiem Banku Światowego. Ma 42 lata, jest żonaty i wychowuje dwie córki.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA