fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Pośrednicy są najmniej znani w Trójmieście

Nordhaus w Poznaniu, Tyszkiewicz Nieruchomości w Trójmieście, WGN we Wrocławiu, Bracia Strzelczyk w Warszawie oraz Małopolskie Biuro Nieruchomości w Krakowie – to najbardziej znane marki w swoich regionach – podają analitycy z firmy Nowy Adres, którzy przeprowadzili ranking.
Najbardziej znana w Poznaniu firma Nordhaus specjalizuje się w nieruchomościach mieszkaniowych i lokalach użytkowych. Rozpoznało ją 15 proc. respondentów podczas badania znajomości spontanicznej (bez podpowiedzi ankietera).
Zaskoczeniem okazała się „firma” BON Nieruchomości, która zajęła drugie miejsce. W Poznaniu nie ma bowiem ani jednej firmy BON Nieruchomości. Respondenci wskazali taką nazwę, bo wiele agencji na rynku poznańskim używa zwrotu B.O.N., BON lub Biuro Obrotu Nieruchomościami – czytamy w raporcie. Trzecia najbardziej znana poznańska firma to Hausner Nieruchomości specjalizująca się m.in. w obsłudze rynku wtórnego i pierwotnego. W Krakowie pierwsze miejsce w rankingu zajęło Małopolskie Biuro Nieruchomości z 30 proc. wskazań w znajomości spontanicznej. Firma działa na rynku od 1999 roku i specjalizuje się w obrocie nieruchomościami mieszkaniowymi oraz obiektami i lokalami użytkowymi. Drugie miejsce zajęła firma Bank Nieruchomości (18 proc. wskazań przy znajomości spontanicznej). Firma działa od 1994 roku i także specjalizuje się w nieruchomościach mieszkaniowych. Trzecie miejsce zajęła agencja Nieruchomości Północ, od niedawna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku New Connect.
Najbardziej znaną agencją nieruchomości w Trójmieście jest Tyszkiewicz Nieruchomości. Firma uzyskała 31 proc. wskazań. Agencja Tyszkiewicz świadczy usługi pośrednictwa na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Zajmuje się także pośrednictwem kredytowym. Drugą pozycję w rankingu zajęła agencja Partnerzy Nieruchomości z 21 proc. wskazań spontanicznych. Trzecia najbardziej znana firma w Trójmieście to agencja JB Nieruchomości z wynikiem 9 proc. wskazań w znajomości spontanicznej. Bardzo duża grupa osób z Trójmiasta, aż 53 proc. wszystkich respondentów, nie potrafi wymienić żadnej marki pośrednika w obrocie nieruchomościami. W tym regionie agencje nieruchomości są najmniej znane. Niekwestionowanym liderem we Wrocławiu jest agencja WGN – Wrocławska Giełda Nieruchomości. W znajomości spontanicznej tę firmę wskazało 17 procent respondentów, a we wspomaganej – aż 48 procent. Drugą znaną marką we Wrocławiu jest agencja Jot-Be Nieruchomości z 7 proc. wskazań. Trzecie miejsce z podobnym wynikiem (6 proc.) uzyskała firma Dolnośląskie Centrum Nieruchomości.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA