fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Zielono i ekologicznie na targach MIPIM w Cannes

Ekologia, nieobecna na poprzednich salonach rynku nieruchomości MIPIM, królowała w Cannes podczas 19. edycji tej imprezy.
Targi, w których uczestniczyło ponad 6100 firm i 610 samorządów, odwiedziło prawie 30 tysięcy gości. Wystawcy prześcigali się w reklamowaniu w materiałach prasowych, na makietach, płytach kompaktowych własnych rozwiązań, bardziej ekologicznych od oferowanych przez sąsiada. Poza nowymi, ostrzejszymi normami ochrony środowiska drożejąca energia zmusiła branżę do obniżenia kosztów utrzymania domu.
– Nie można dziś wyobrazić sobie budynku niespełniającego wysokiej jakości ekologicznej HQE – mówi Daniel Valoatto z firmy Nexity, promotora wieżowca Granite w paryskiej dzielnicy La Défense, który jako pierwszy otrzymał HQE. Chodzi o takie rozwiązania, które pozwolą wykorzystać najlepiej odnawialne źródła energii: odzyskiwanie ciepła z nagrzanej fasady, stworzenie obiegu chłodnego powietrza w szybach wind, automatyczną regenerację powietrza wewnątrz budynku. – Z kolei wiatrownia o mocy 2 MW zapewni energię dla co najmniej 800 mieszkań – dodaje Marianne de Battisti ze spółki Icade. Pozostaje tylko sprawa kosztów oraz przepisów międzynarodowych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA