fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Ostatnia wymiana weryfikatorów WSI

Były premier Jarosław Kaczyński przed przekazaniem obowiązków wymienił skład komisji weryfikacyjnej WSI
Centrum Informacji Rządu poinformowało, że w listopadzie 2007 r., czyli po przegranych przez PiS wyborach, premier Kaczyński wymienił prawie połowę członków komisji weryfikacyjnej WSI. Odwołał: Martina Bożka, Wojciecha Frazika, Macieja Korkucia, Henryka Szulejewskiego i Adama Tarachę. Na ich miejsce powołał: Piotra Naimskiego, Piotra Wojciechowskiego, Tadeusza Witkowskiego, Bartosza Kownackiego, Macieja Lwa-Mirskiego. – Część członków komisji nie była w stanie tak długo i intensywnie pracować – tłumaczy „Rz” Antoni Macierewicz, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. – Poza tym oni nie dostawali za pracę ani grosza, tylko 22 zł dziennej diety.
Z informacji CIR wynika również, że Kaczyński zmianę na liście powołanych osób wprowadził także 11 września 2006 r. Zmieniono wtedy imię „Marek” na „Leszek Piotr” Pietrzak. Nie wiadomo, czy była to nowa osoba w komisji, czy sprostowanie pomyłki. Jeśli to nie poprawienie pomyłki, byłaby to siódma wymieniona w komisji. Od początku w składzie komisji zasiadają: Piotr Bączek, Michał Bichniewicz, Artur Górecki, Jarosław Karwowski, Mariusz Marasek i Józef Wierzbowski.
Komisja składa się z 24 osób mianowanych przez premiera i prezydenta. Głowa państwa decyduje też, kto będzie jej szefem. Do tej pory oficjalnie nie wiadomo, kogo do komisji powołał prezydent Lech Kaczyński. Jej szef Jan Olszewski niedawno oddał się do dyspozycji prezydenta. Powodem tej decyzji miało być utrudnianie pracy przez nowe szefostwo SKW. W efekcie tego komisja nie dotrzyma terminu zakończenia prac wyznaczonego na koniec czerwca.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA