fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Ile za materiały na dom

Od połowy roku systematycznie spadają ceny materiałów budowlanych, średnio 0,5 proc. miesięcznie.
– W listopadzie br. koszt zakupu materiałów wykorzystywanych do budowy 152-metrowego domu wynosił 130,9 tys. zł – 0,4 proc. mniej niż w październiku.
W ubiegłym miesiącu materiały budowlane były o ponad 500 zł tańsze niż w październiku oraz o prawie 5,7 tys. zł tańsze niż w styczniu tego roku.
W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku ceny materiałów spadły o ponad 6,6 tys. zł. Głównym powodem obniżek były o ponad 2 proc. tańsze cegły i pustaki.
W listopadzie staniała też wełna mineralna: o 3 proc. Natomiast o 2 proc. spadły ceny płyty kartonowo-gipsowej.
Spadek cen poszczególnych produktów miał wpływ na zmniejszenie całkowitych kosztów związanych z zakupem materiałów służących do wykonania parteru i poddasza, stropu nad parterem oraz dachu. Obniżki wyniosły odpowiednio o 0,71, 0,69 i 0,22 proc. w stosunku do września.
W stosunku do listopada ub.r. najbardziej potaniały cegły i pustaki o ponad 14 proc., a o 16 proc. tańsza była wełna. O blisko 12 proc. staniała płyta kartonowo-gipsowa.
Od stycznia największy spadek cen zanotowała wełna mineralna – prawie 11 proc. oraz cegła i pustaki – o blisko 9,5 proc.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA