fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kosmos

NASA ofiarą kryzysu budżetowego

Jeden z ośrodków NASA
AFP
Dokładnie w 55. urodziny amerykańska agencja kosmiczna została zmuszona do zawieszenia działalności
„Wszelka aktywność i uroczystości zostały odwołane do czasu, kiedy ich wznowienie będzie możliwe — poinformowała NASA na Twitterze (portal NASA też zamilkł).
Pracownicy NASA będą mogli uczcić święto swojego pracodawcy w rodzinnym gronie. Spośród 18 250 pracowników agencji tylko 549 pozostało na swoich stanowiskach. Zgodnie z prawem mają zabezpieczać wszelkie operacje służące ochronie życia ludzkiego lub własności.
Pozostali wysłani zostali na przymusowy urlop. Nie mają wstępu do biur, dostępu do firmowych e-maili i nie mogą używać służbowych telefonów. Nawet łazik Curiosity zgodnie z instrukcją został wysłany na „urlop". Przestawiono go w tryb ochronny.
Automatyczny pojazd nie zbiera teraz żadnych danych. Nie zostały natomiast przerwane żadne operacje związane z Międzynarodowa Stacją Kosmiczną (ISS).„ Aby chronić życie załogi, oraz majątek będziemy wspierać planowane operacje na ISS podczas każdej przerwy w finansowaniu" — czytamy w oświadczeniu Elizabeth Robinson, dyrektor finansowej NASA.
„Podejmiemy niezbędne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa satelitów i danych pochodzących od nich. Jednocześnie wstrzymamy pracę nad ogółem projektów, które są w przygotowaniu" — napisała Robinson.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA