fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Rekomendacja rozbujała kurs

Nawet o 8,8 proc., do 11,86 zł, drożały w środę papiery CD Projektu w reakcji na rekomendację wydaną przez analityków z DM IDMSA. Eksperci podnieśli zalecenie dla akcji producenta gier komputerowych z „trzymaj" do „kupuj".
Jednocześnie podwyższyli cenę docelową do 13,8 zł z 8,1 zł (we wtorek akcje CD Projektu kosztowały 10,9 zł). Analitycy oceniają, że aktualna wycena spółki nie uwzględnia nawet umiarkowanego sukcesu „Wiedźmina 3" i „Cyberpunka 2077" (premiera pierwszej gry zaplanowana jest na przyszły rok, a drugiej na 2015).
Ostatnie targi w Los Angeles przekonały analityków, że CD Projekt jest na dobrej drodze, by dołączyć do najbardziej cenionych producentów gier komputerowych na świecie. Zdaniem ekspertów plany spółki pokazują, że będzie ona w stanie stale dostarczać nowe produkty i solidne wyniki finansowe.
DM IDMSA prognozuje, że CD Projekt zakończy ten rok ze 163,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 21,5 mln zł zysku. Spodziewa się zatem pogorszenia rezultatów w porównaniu z 2012 r., gdy obroty sięgnęły 164 mln zł, a czysty zarobek wyniósł 27,9 mln zł. Znacznie lepiej w ich ocenie zapowiada się 2014 r. Oczekują wzrostu sprzedaży do 360,9 mln zł, a zysku netto do 121,8 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA