fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Bioetyka? A może auta hybrydowe

Uniwersytet Warszawski
Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Grzegorz Byszewski
Marek Kozubal
W poniedziałek ruszy rekrutacja na Uniwersytet Warszawski. Inne uczelnie już łowią kandydatów
Największa uczelnia w Polsce, a druga w najnowszym rankingu  szkół wyższych „Rz" i „Perspektyw", przygotowała dla kandydatów 107 kierunków studiów. Od administracji po zastosowania fizyki w biologii i medycynie. – Mamy dwie nowości. Oba kierunki prowadzone będą przez Wydział Filozofii i Socjologii.  Łączy je interdyscyplinarność. Łącznie przygotowano 75 nowych miejsc – mówi Olga Basik z biura prasowego UW.
Pierwsza z nowości to kognitywistyka na stacjonarnych studiach pierwszego stopnia (45 miejsc) oraz na studiach równoległych, czyli przeznaczonych dla studentów po pierwszym roku (5 miejsc). Jak wyjaśnia Basik, jest to nauka o poznaniu łącząca metody badawcze psychologii, językoznawstwa, neurobiologii, a nawet antropologii z matematyką, logiką oraz informatyką.
Drugą nowością jest bioetyka dla osób po studiach licencjackich. Będzie ją mogło studiować 25 osób. – Łączy w sobie etykę, prawo, socjologię, antropologię oraz nauki polityczne – tłumaczy Basik.
Inne uczelnie też przygotowały nowości. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w tym roku przygotowała 60 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia na kierunku bioinżynieria zwierząt oraz tyle samo miejsc na gastronomii i hotelarstwie.
Ciekawy kierunek zaoferowała Politechnika Warszawska. Na studiach stacjonarnych I stopnia uruchamia inżynierię pojazdów elektrycznych i hybrydowych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Miejsc jest 60.
Nowości także na uczelniach niepublicznych.
– Wprowadzamy socjologię biznesu i mediów od poziomu licencjackiego i zarządzanie w wirtualnym środowisku na studiach magisterskich. Na każdym przewidziano po 35 miejsc na pierwszym roku – mówi Ewa Barlik, rzeczniczka Akademii Leona Koźmińskiego, najlepszej niepublicznej uczelni magisterskiej w rankingu „Rz" i „Perspektyw".
Szkoły wyższe same ustalają harmonogram rekrutacji, zwykle trwa ona do początku lipca. Zapisy – przez Internet.
Które uczelnie są najlepsze? Sprawdź na: www.rp.pl/uczelnie2013
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA