Warszawa

Koncert bez Marka. I dla Marka

Fotorzepa, Sławomir Mielnik SM Sławomir Mielnik
Zespół Plateau z materiałem "Projekt Grechuta” zagra w piątek w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Koncert poświęca zmarłemu nagle Markowi Jackowskiemu
Ten występ był planowany od dawna. Gościem specjalnym Plateau miał być właśnie Marek Jackowski, legendarny kompozytor, wokalista, gitarzysta, współtwórca Maanamu, który brał udział w „Projekcie Grechuta". - To będzie to wyjątkowy koncert w wyjątkowych okolicznościach – zapowiadał zespół Plateau.
Jednak w sobotę 18 maja Marek Jackowski zmarł nagle we Włoszech. Miał rozległy zawał serca. Plateau nie odwoła swojego koncertu. - Drogi Marku - nie wybaczyłbyś nam, gdybyśmy nie zrealizowali naszego wspólnego planu. Gdybyśmy w tych murach nie zagrali "Pomarańczy i mandarynek", czy "Ocalić od zapomnienia"- piosenki, która tak Cię wzruszała na scenie – tłumaczy zespół Plateau. I wspomina  - Marek Jackowski czekał z niecierpliwością na ten wieczór, wspólnie się tym cieszyliśmy. W końcu to miał być nasz debiut w tym szczególnym miejscu, a jego powrót do Piwnicy po kilkudziesięciu latach. Plateau zapowiada, że piątkowy koncert poświęca nie tylko wspaniałemu Markowi Grechucie, ale również Markowi Jackowskiemu. – W podziękowaniu za to, co dla nas ostatnio zrobiłeś. Nie ma lepszego miejsca na taki koncert – tłumaczy grupa.
Plateau zagra w "Piwnicy Pod Baranami" 24 maja. Początek godz. 20.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL