Czarny czwartek angielskich drużyn w LE. Porażki Arsenalu i Manchesteru United

Arsenal Londyn przegrał z Eintrachtem Frankfurt 1:2 w meczu 5. kolejki fazy grupowej LE i nie może być pewien awansu do 1/16 finału. W Kazachstanie swój mecz przegrał Manchester United, ale "Czerwone diabły" awans do 1/16 finału LE zapewniły już sobie wcześniej - czytamy w Onecie.

Publikacja: 29.11.2019 07:33

Arsenal po porażce z Eintrachtem został wygwizdany przez swoich fanów - czytamy w Onecie. Jeśli w ostatniej kolejce Standard Liege wygra z Arsenalem pięcioma bramkami, a Eintracht wygra z Vitorią Guimares, wówczas "Kanonierzy" pożegnają się z dalszymi rozgrywkami.

W meczu z Eintrachtem Arsenal w I połowie osiągnął dużą przewagę i tuż przed przerwą wyszedł na prowadzenie po strzale Pierre-Emericka Aubameyanga.

Jednak w drugiej połowie obraz gry się zmienił - najpierw wyrównał Daichi Kamada, który w 64. minucie ustalił wynik spotkania.

W drugim meczu tej grupy Vitoria Guimares zremisowała ze Standardem Liege, co pokrzyżowało szyki Belgom, którzy - w przypadku wygranej - zrównaliby się punktami z Eintrachtem.

Z kolei pewny już awansu do 1/16 finału LE Manchester United w meczu z FC Astaną w Kazachstanie stracił pierwsze punkty i pierwsze bramki w tej edycji LE - zauważa Onet.

Manchester United prowadził wprawdzie po golu Jesse Lingarda 1:0 od 10. minuty, ale w drugiej połowie goście odwrócili wynik meczu.