:
Praca w sądzie
Sądy – zwłaszcza w dużych miastach – regularnie poszukują personelu wspomagającego, czyli pracowników sekretariatów. Praca protokolanta sądowego sprowadza się do wykonywania zarządzeń sędziego: tj. m.in. sporządzania wezwań oskarżonych i świadków, przygotowywania pism do instytucji, zapytań do Krajowego Rejestru Karnego itp.
Może być to więc cenny przystanek w karierze.
O tym, że nie każdy absolwent prawa chce protokołować pisaliśmy w artykule:
Ludzie po studiach nie chcą pisać protokołów
Firmy konsultingowe
Jeśli posiadamy świetne wyniki w nauce, ciekawe doświadczenie zdobyte podczas studiów i posługujemy się biegle przynajmniej jednym językiem obcym, to możemy szukać pracy w jednej z firm konsultingowych. Zatrudnienie w jednej z nich pozwala na udział w interesujących projektach i cieszenie się atrakcyjnym wynagrodzeniem.
Przeczytaj więcej w artykule:
Najwięcej ekspertów zatrudniają firmy tzw. wielkiej czwórki
Studia podyplomowe
Sam fakt ukończenia prawa na uniwersytecie niestety nie czyni wyjątkowymi. Pracodawcy poszukują bowiem przede wszystkim specjalistów w danej dziedzinie, nie zaś osób o wiedzy ogólnej. Dlatego też uzupełnienie wykształcenia o studia podyplomowe i specjalizowanie się w ściśle określonym dziale prawa jest pomysłem godnym rozważenia. Ukończenie dodatkowych studiów może dać nam na rynku pracy przewagę nad innymi absolwentami.
O potrzebie specjalizowania się prawników pisaliśmy w artykule:
Nadchodzi czas prawników specjalistów
Własna firma
Po studiach prawniczych niekoniecznie trzeba wiązać swe życie z wykonywaniem zawodu. Masz pomysł na firmę i nie wiesz od czego zacząć?
Skorzystaj z naszego poradnika:
Jak założyć małą firmę