Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 24.04.2019 11:00 Publikacja: 24.04.2019 11:00
Firmy reprezentujące sektor automotive przywiązują dużą wagę do lokalizacji swoich obiektów magazynowych: zwracają uwagę na takie aspekty, jak bliskość zarówno poddostawców, jak i klientów docelowych, np. koncernów samochodowych oraz sieci dilerskich, czy też na jakość infrastruktury drogowej, która umożliwia optymalizację czasu dostaw. Niebagatelne znaczenie ma również specyfikacja techniczna budynku szytego na miarę klienta motoryzacyjnego czy też możliwości adaptacyjne istniejącej powierzchni.
Wśród obiektów Segro dedykowanych klientom reprezentującym sektor motoryzacyjny wyróżnić można centrum dystrybucyjne Volkswagen Group Polska zlokalizowane na terenie Segro Logistics Park Poznań, Komorniki. W obiekcie o powierzchni 32 tys. mkw. 30 tys. mkw stanowi przestrzeń magazynowa, a pozostałą część przeznaczono na biura i przestrzeń socjalną. Prace nad realizacją tego szytego na miarę projektu trwały dziesięć miesięcy. Budynek został zaprojektowany tak, aby umożliwić przyszłą rozbudowę do 43 tys. mkw. Kompleks spełnia najwyższe standardy techniczne, użytkowe, a także ekologiczne, czego potwierdzeniem jest certyfikat BREEAM. W części magazynowej zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania, takie jak antresole do kompletacji części czy też posadzka z pętlą indukcyjną. Dbając z kolei o wygodę pracowników i atmosferę w pracy, bramy w pełni przeszklono, aby zmaksymalizować dostęp do światła dziennego. Budynek jest również całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia parkingowa mieści 160 pojazdów i posiada dedykowane wiaty dla jednośladów. Na terenie centrum pracownicy mają także dostęp do przestrzeni relaksacyjnej oraz zewnętrznego tarasu, a budynek biurowy jest wyposażony w przestronne pomieszczenia o najwyższym standardzie.
Rynek magazynowy jest w fazie stabilizacji po bardzo intensywnych zmianach w ciągu ostatnich lat. Perspektywy rozwoju są dobre.
Co piąty przedstawiciel branży mówi o złej i bardzo złej kondycji finansowej w ostatnim kwartale tego roku.
Roboty wspierające pracowników fizycznych, pompy ciepła, panele solarne. Technologie i zielone rozwiązania zapewniają przewagi konkurencyjne.
Prawie 0,8 mld euro ulokowano w nieruchomościach logistyczno-przemysłowych w Polsce od początku roku. Na rynku pojawili się nowi gracze.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Cały sektor zmaga się z wieloma wyzwaniami, a problemy jednych wpływają niestety na kondycję drugich, bo TSL to łańcuch naczyń połączonych.
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas