fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Chcemy prowadzić z branżą otwarty dialog

materiały prasowe
Praca biegłych rewidentów będzie zawsze przez otoczenie doceniana - mówi Wiesław Janczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Rz: Spotykamy się przy okazji corocznego rankingu audytorów przygotowanego przez „Rzeczpospolitą". Jak z punktu widzenia Ministerstwa Finansów wygląda obecna sytuacja na rynku, jak na branżę wpłyną nowe regulacje?

Wiesław Janczyk: Przede wszystkim gratulujemy laureatom rankingu. Chciałbym podkreślić, że przychodzimy na to spotkanie przygotowani, ponieważ właśnie dziś na stronach Rządowego Centrum Legislacji zostały zamieszczone oczekiwane regulacje, czyli projekt ustawy o biegłych rewidentach – tak długo wyczekiwany przez całą branżę.

Co znajduje się w nowych regulacjach?

Zawierają one przepisy związane z implementacją norm Unii Europejskiej. W mojej ocenie ustawa jest przejrzysta, uwzględniająca wiele postulatów, które do tej pory przez środowisko biegłych rewidentów były zgłaszane. Niemniej czekamy jeszcze w ciągu najbliższych dni na kolejne uwagi. Chcemy, aby projekt, który zostanie skierowany do Sejmu, był jak najbardziej adekwatny do oczekiwań branży...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA