fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Biedroń: Dzięki Monice Jaruzelskiej lewica będzie silniejsza

Fotorzepa / Magdalena Pernet
- Monika Jaruzelska, z czego się bardzo cieszę, wystartuje do Senatu, zrobi na pewno dobry wynik, mam nadzieję, że zostanie senatorką, bardzo jej kibicuję w tym - powiedział w Radiu Zet lider Wiosny Robert Biedroń.

Robert Biedroń był pytany, czy nie ma wyrzutów sumienia w związku z tym, że nie wywiązał się ze złożonej przez siebie obietnicy, że po wyborach do Parlamentu Europejskiego zrezygnuje z mandatu europosła lub go nie przyjmie, a następnie wystartuje w krajowych wyborach parlamentarnych.

- Wprost przeciwnie, dostałem 100 tys. głosów w Warszawie. To jest jeden z najsilniejszych w Polsce mandatów - powiedział w Radiu Zet lider Wiosny.

Dodał, że Wiosna startuje w wyborach wspólnie z SLD i Razem jako Lewica. - Trzeba było zrobić krok do tyłu, żeby zrobić trzy kroki do przodu i tak też zrobiliśmy. Uważam, że to jest najbardziej rozsądna decyzja, jaką mogłem podjąć - ocenił.

Pytany o słowa z jednego z wywiadów, że "potrzebna jest wiarygodność", Biedroń zadeklarował: "Tej wiarygodności nadal się trzymam". - Dzisiaj nie idę jako Wiosna, nie idziemy jako Wiosna, jedna partia polityczna, ale idziemy dużo w szerszym bloku i trzeba było ułożyć te listy, i ułożyć nasza przyszłość także, nie tylko na te wybory i na przyszłe - mówił. - Sondaże pokazują, że to była bardzo dobra decyzja, także jeśli chodzi o moją osobę - zaznaczył.

Biedroń mówił, że tacy ludzie jak on są potrzebni w polityce, żeby zrobić np. to, co on ze Słupskiem. Na uwagę, że miał ponownie startować w wyborach na prezydenta tego miasta, lecz tego nie zrobił Biedroń odparł: - Jestem w ogólnopolskiej polityce dzięki temu.

Robert Biedroń był też pytany o sprawę Moniki Jaruzelskiej, która nie została kandydatką Lewicy do Sejmu i samodzielnie startuje do Senatu. Pytana, dlaczego nie ma jej na listach SLD Jaruzelska powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej", że "wszyscy twierdzą, że to osobista decyzja Włodzimierza Czarzastego, bo bliższa jego sercu jest Anna Maria Żukowska", rzeczniczka SLD. "Mężczyźni w kryzysie wieku średniego robią różne rzeczy. Jak widać, każdy Kazimierz ma swoją Izabel" - stwierdziła Jaruzelska. Zastrzegła, że względu na szacunek dla żony Czarzastego nie chce tego tematu rozwijać.

Lider Wiosny oświadczył, że - przynajmniej w jego obecności - nie było rozmów dotyczących umieszczenia Jaruzelskiej na listach. - Nie prowadziliśmy rozmów na temat Moniki Jaruzelskiej w szerszym gronie - stwierdził. Według części warszawskich działaczy SLD, brak córki gen. Wojciecha Jaruzelskiego na liście może źle wpłynąć na wynik lewicy w Warszawie.

- Nie wpłynie źle, ponieważ Monika Jaruzelska, z czego się bardzo cieszę, wystartuje do Senatu, zrobi na pewno dobry wynik, mam nadzieję, że zostanie senatorką, bardzo jej kibicuję w tym i lewica będzie silniejsza na pewno dzięki Monice Jaruzelskiej. Gdyby Monika Jaruzelska nie wystartowała w tych wyborach, myślę, że byłaby to strata, i dlatego się bardzo cieszę z tego - powiedział.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA