fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Izraelski myśliwiec zestrzelony przez syryjską armię

Tech. Sgt. Kevin Gruenwald [Public domain], via Wikimedia Commons
Izraelska armia poinformowała o zestrzeleniu swojego myśliwca przez syryjską artylerię przeciwlotniczą. Tymczasem syryjska telewizja podaje informacje o trafieniu "więcej niż jednej izraelskiej maszyny".

Samolot brał udział w atakach na irańskie cele w Syrii. Został zestrzelony przez artylerię przeciwlotniczą.

Piloci maszyny zdołali się katapultować i wylądowali bezpiecznie na terytorium Izraela. Trafili do szpitala na obserwację.

Izraelska armia poinformowała, że utracona maszyna to F-16. Myśliwiec miał prowadzić działania w związku z wysłaniem drona nad terytorium Izraela. Dron - jak czytamy - "został przechwycony" przez śmigłowiec bojowy izraelskiej armii. 

"W odpowiedzi Izraelskie Siły Obronne (IDF) zaatakowały irańskie cele w Syrii" - podała armia.

Przed trzema dniami syryjska armia wydała oświadczenie, w którym oskarża izraelskie lotnictwo o atak powietrzny na jednostki syryjskiego wojska, do jakiego miało dojść 7 lutego ok. 4 nad ranem. "Systemy obrony przeciwlotniczej zestrzeliły większość wystrzelonych przez izraelskie samoloty rakiet" - głosi oświadczenie.

Wcześniej izraelskie siły powietrzne informowały o niemal 100 przeprowadzonych przez siebie atakach na konwoje wojskowe syryjskiej armii i Hezbollahu, do jakich miało dojść w ciągu sześciu lat od wybuchu wojny domowej w Syrii.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA