fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Rosja: Zdjęcie z gry jako dowód przeciw USA

Twitter
Rosyjskie ministerstwo obrony zarzuciło Stanom Zjednoczonym wspieranie dżihadystów w Syrii. Jako dowód przedstawiono zdjęcia z samolotów bezzałogowych. Okazało się, że to kadry z gry komputerowej

Opublikowane przez rosyjski MON materiały miały przedstawiać ewakuujących się z rejonu Abu-Kamal terrorystów. Zdaniem Rosjan dżihadyści byli eskortowani przez wojska USA. Amerykanie mieli przeszkodzić rosyjskiemu lotnictwu w działaniach. Do nagrania miało dojść 9 listopada. 

Na Twitterze i na Facebooku pojawił się komunikat w tej sprawie. "Publikujemy niezaprzeczalne potwierdzenie, że USA zapewniają osłonę oddziałów IS zdolnych do walki w celu wykorzystania ich do realizacji interesów amerykańskich na Bliskim Wschodzie".

Materiałom przyjrzeli się członkowie grupy internetowej Conflict Intelligence Team (CIT). Zauważono, że jedno ze zdjęć to kadr z gry "AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron".

Zdaniem CIT, inne nagrania również nie pochodzą z rejonu Abu-Kamal. Materiały miały być pochodzić z Iraku. Zdjęcia zrobiono w 2016 roku.

Po tych doniesieniach materiały zniknęły z portali społecznościowych rosyjskiego MON. Resort zachował informację na swojej stronie internetowej, jednak nie opublikowano tam żadnych materiałów graficznych.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA