fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Uroczystości smoleńskie

Fotorzepa/Paweł Majewski
W ten weekend w całym mieście odbędą się uroczystości związane z 6 rocznicą katastrofy smoleńskiej. Niektóre ulice zostaną zamknięte.

Jak informuje ratusz na sobotę i niedzielę (9 i 10 kwietnia) zgłoszonych zostało kilka zgromadzeń publicznych i przemarszów. Wprowadzone będą zmiany w ruchu drogowych a komunikacja miejska skierowana na objazdy.

I tak: 9 kwietnia w godz. 17.30 – 22.00 odbędzie się demonstracja przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej przy ul. Belwederskiej 49 a następnie przemarsz ulicami: Belwederska, Al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście.

10 kwietnia od godz. 6 do 24 na Krakowskim Przedmieściu przy Pałacu Prezydenckim odbędzie się kilka zgromadzeń publicznych. Tego dnia w godz. 12.30 – 14 zgłoszono zgromadzenie na pl. Defilad oraz przemarsz ulicą Marszałkowską i Królewską na pl. marsz. J. Piłsudskiego. Z kolei w godz. 14 - 17 na pl. Trzech Krzyży odbędzie się zgromadzenie publiczne i przemarsz Traktem Królewskim do Pałacu Prezydenckiego.

W 6. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, 10 kwietnia, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary tragedii. Zostanie ona zorganizowana o godz. 8.20 przy  pomniku Ofiar Katastrofy Lotniczej Pod Smoleńskiem. Wezmą w nich udział rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

10 kwietnia o godz. 13 na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy pl. Bankowym odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu. W uroczystości weźmie udział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, a także Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA