fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Weil doradzała Santander Bank Polska przy włączeniu działalności maklerskiej w strukturę banku

Od góry od lewej: Katarzyna Łukaszewicz, Łukasz Gasiński, Anna Aranowska. Na dole od lewej: Robert Krasnodębski, Marek Kanczew, Franciszek Dewille
materiały prasowe
Kancelaria Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k. doradzała Santander Bank Polska S.A. w związku z integracją działalności maklerskiej Santander Securities S.A. z działalnością Santander Biuro Maklerskie, wyodrębnionej jednostki organizacyjnej Santander Bank Polska.

Podział Santander Securities nastąpił 8 listopada 2019 r., w dniu wyrejestrowania spółki z Krajowego Rejestru Sądowego. W ramach podziału cała dotychczasowa działalność maklerska Santander Securities została przeniesiona na Santander Bank Polska, zaś pozostała część działalności na inną spółkę z Grupy Santander - Santander Finanse sp. z o.o.

Podział Santander Securities miał miejsce po niespełna roku od rejestracji podziału Deutsche Bank Polska S.A., w związku z którym doszło do przejęcia działalności Deutsche Banku przez Santander Bank Polska. W ramach podziału Santander Bank Polska nabył 100% akcji domu maklerskiego DB Securities S.A., który został włączony do Grupy Santander i zmienił nazwę na Santander Securities S.A.

Do tej pory działalność maklerska Grupy Santander w Polsce prowadzona była przez Santander Bank Polska oraz Santander Securities. Podział Santander Securities ma na celu zintegrowanie oraz ujednolicenie działalności inwestycyjnej w ramach jednego podmiotu, tj. Banku i tym samym poprawę efektywności tej działalności w ramach Grupy Santander.

- Cieszymy się, że mogliśmy współpracować po raz kolejny z Santander Bank Polska oraz dziękujemy za ponowne okazanie nam zaufania. Jest to kolejna transakcja włączenia działalności maklerskiej w strukturę banku, przy której doradzał Weil. Wspólnie z dr hab. Łukaszem Gasińskim i Jackiem Zawadzkim przeprowadziliśmy pierwszy taki proces dla Banku Zachodniego WBK w 2014 roku – to był precedens na rynku polskim. Od tej pory doradzaliśmy w podobnych projektach na rzecz mBanku i Banku Pekao, a teraz Santander Bank Polska – skomentowała adwokat Katarzyna Łukaszewicz.

Doradztwo Weil obejmowało kwestie korporacyjne, regulacyjne oraz podatkowe. Ze strony warszawskiego biura Weil transakcję nadzorował dr hab. Łukasz Gasiński, partner z departamentu korporacyjnego kierujący praktyką regulacyjną. Bieżące prace były prowadzone przez adwokat Katarzynę Łukaszewicz oraz aplikanta adwokackiego Annę Aranowską. W kwestiach podatkowych doradzał partner kierujący departamentem podatkowym radca prawny Robert Krasnodębski, który był wspierany przez doradcę podatkowego radcę prawnego Marka Kanczewa oraz aplikanta adwokackiego Franciszka Dewille.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA