fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Afganistan: Zamach na autobus z urzędnikami. Są ofiary

Żołnierze afgańskiej armii
AFP
Trzy osoby zginęły a 11 zostało rannych po tym jak umieszczona na poboczu drogi bomba eksplodowała w momencie, gdy przejeżdżał obok niej autobus wynajęty przez afgańskie Ministerstwo Informacji i Technologii, którym jechali urzędnicy - informuje Reuters.

Do zamachu doszło w dniu, w którym przedstawiciele afgańskiego rządu, talibów, a także władz Rosji i USA spotkają się w Moskwie na rozmowach, których celem jest ograniczenie liczby aktów przemocy w Afganistanie, co ma przyczynić się do postępów procesu pokojowego w tym kraju.

Rzecznik policji w Kabulu potwierdził, że w zamachu zginęły trzy osoby, ale nie przedstawił żadnych dalszych szczegółów ataku.

Inne źródło mówi, że autobusem jechali urzędnicy państwowi.

Doradca w resorcie informacji i technologii, Abdul Samad Hamid Poya potwierdził, że zaatakowany autobus został wynajęty przez Ministerstwo.

Jak na razie żadna ze stron konfliktu w Afganistanie nie przyznała się do ataku. Rząd Afganistanu oskarża talibów o kampanię terroru wobec urzędników, dziennikarzy oraz przedstawicieli afgańskiego społeczeństwa obywatelskiego.

Talibowie zaprzeczają temu, by prowadzili takie działania.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA