Agnieszka Radwańska gra w środę w drugiej rundzie z Francuzką Caroline Garcią. Odpadła Andżelika Kerber.

Aktualizacja: 24.05.2016 19:51 Publikacja: 24.05.2016 19:20

Andżelika Kerber

Korespondencja z Paryża

Niewiele brakowało, by połowa papieru, który zapisano, zapowiadając turniej, była już makulaturą. Radek Stepanek (lat 37, 128. ATP) po przejściu kwalifikacji w pierwszej rundzie trafił na Andy'ego Murraya rozstawionego z nr 2 (w tym roku wygrywał już z Novakiem Djokoviciem i Rafaelem Nadalem). Mecz Szkota z Czechem przerwano w poniedziałek z powodu zapadających ciemności, wznowiono we wtorek i piąty set był świetnym widowiskiem.

Stepanek to tenisista z minionego świata. Gra tak, jakby cała rewolucja technologiczna przeszła obok – uderza płasko, praktycznie bez rotacji, często atakuje przy siatce, gra znakomite woleje, piłka na jego rakiecie brzmi tak czysto jak dzwon w Czeskich Budziejowicach.

Stepanek w końcu przegrał 6:3, 6:3, 0:6, 3:6, 5:7, ale dostał od widzów potężne brawa, może dlatego, że w ten lodowaty dzień na trybunach zasiedli przede wszystkim ci, którzy kupili tańsze bilety za swoje pieniądze, a loże i najdroższe sponsorskie miejsca były dramatycznie puste. Jeśli ktoś naprawdę lubi tenis, musi docenić Stepanka.

Agnieszka Radwańska (nr 2) spotyka się w środę w drugiej rundzie z Francuzką Caroline Garcią (40. WTA), która wygrała w sobotę w Strasburgu, choć zawsze twierdziła, że za nawierzchnią ziemną nie przepada. To taka francuska tradycja – od lat tenisowa federacja z siedzibą tuż przy stadionie Roland Garros szkoli zawodników, którzy grać na ceglanej mączce nie lubią. Radwańska i Garcia spotykały się trzy razy, dwa mecze wygrała Polka, wszystkie były trzysetowe.

Trwa smutna wiosna Andżeliki Kerber (nr 3). Niemka z Puszczykowa, zwyciężczyni Australian Open, odpadła już w pierwszej rundzie, przegrywając z Holenderką Kiki Bertens (58. WTA) 2:6, 6:3, 3:6.

Turniej pokazuje Eurosport 1 i 2. Mecze także w Eurosport Playerze.

2 / 3
Dobre losowanie Igi Świątek w Rzymie. A Hubert Hurkacz? Może zagrać z legendą
Madryt: Iga Świątek wygrala 20. turniej w karierze. Na to zwycięstwo czekała bardzo długo