fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Wróblewski: Prezydencki projekt dotyczący aborcji musi zostać doprecyzowany

Bartłomiej Wróblewski
tv.rp.pl
Jak prezydencki projekt ustawy aborcyjnej dzieli opozycję i PiS? Jakie będą konsekwencje decyzji Trybunału Konstytucyjnego? Czy doszło do zróżnicowania wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości? Czy konserwatywna część partii rządzącej będzie składać kolejne propozycje ustaw? Gościem podcastu Michała Kolanki jest Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, współautor wniosku do TK w sprawie aborcji eugenicznej.

Prezydencki projekt ustawy aborcyjnej to próba uspokojenia nastrojów, znalezienie pewnego politycznego rozwiązania, prezydent był przecież orędownikiem poszerzenia ochrony życia. Uznał, że w tym momencie trzeba szukać nowego kompromisu aborcyjnego. Jego propozycja jest zbliżona do intencji, które przyświecały ustawodawcom dwadzieścia siedem lat temu – mówi gość programu.

– Jeśli rozpoczną się prace nad tym projektem, całe środowisko osób, dla których prawo do życia zagwarantowane konstytucyjnie, jest sprawa fundamentalną, będzie się starało, by ten projekt został doprecyzowany. Jest tam kilka wątpliwości szczegółowych dotyczących prawdopodobieństwa, jakie musiałoby być osiągnięte, by dokonać zabiegu aborcji – tłumaczy Wróblewski. – Niezależnie od tego, jak zapis prezydenckiej ustawy zostanie sformułowany, wątpliwości etyczne i konstytucyjne pozostaną – dodaje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA