fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Papież: Aborcja jak wynajęcie płatnego zabójcy

AFP
Papież Franciszek w czasie konferencji w Watykanie stwierdził, że aborcja w sytuacji wykrycia poważnej choroby u nienarodzonego dziecka przypomina "wynajęcie płatnego zabójcy, aby rozwiązał problem".

- Czy jest zgodne z prawem wyeliminować człowieka, aby rozwiązać problem? Czy jest zgodne z prawem wynajęcie płatnego zabójcy, aby rozwiązać problem? - pytał papież w czasie konferencji w Watykanie poświęconej tematyce aborcji w przypadku wykrycia wad płodu.

- Żadna istota ludzka nie może nigdy nie pasować do życia - dodał papież.

- Każde dziecko jest darem, który zmienia historię rodziny... i to dziecko musi zostać powitane, kochane, trzeba się o nie troszczyć - stwierdził Franciszek.

W sytuacjach, w których dziecko może nie przeżyć długo, objęcie go opieką medyczną nie jest stratą, lecz zyskaniem czasu, pozwalającego jego rodzicom przygotować się na śmierć dziecka - przekonywał papież.

- To dziecko pozostanie w ich życiu na zawsze - dodał.

Nie po raz pierwszy papież Franciszek porównał przeprowadzenie aborcji do wynajęcia płatnego zabójcy. Podobne uwagi wygłosił już w październiku 2018 roku wywołując ostrą reakcję w kręgach medycznych - przypomina AFP.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA