fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Panika w tłumie wnioskujących o wizę. Nie żyje 15 osób

policja
AdobeStock
Urzędnicy z Dżalalabadu we wschodnim Afganistanie poinformowali, że w pobliżu konsulatu Pakistanu doszło do wybuchu paniki. W wyniku zdarzenia zginęło co najmniej piętnaście osób.

W pobliżu konsulatu Pakistanu w Dżalalabadzie doszło do wybuchu paniki, gdy ludzie stłoczyli się, chcąc ubiegać się o wizy. W efekcie piętnaście osób poniosło śmierć. Wśród ofiar były kobiety i emeryci. Jest także kilkunastu rannych - poinformował Sohrab Qaderi, członek rady prowincji.

Wcześniej podjęto decyzję o skierowaniu wnioskodawców na stadion sportowy, zamiast do zwykłego urzędu.

Składanie kierowanych do Pakistanu wniosków wizowych wznowiono po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

- Osoby ubiegające się o wizę przepychały się, aby rozmawiać z urzędnikami konsulatu - powiedział urzędnik z Dżalalabadu w rozmowie z Reutersem. - Tłum wymknął się spod kontroli, co doprowadziło do paniki - dodał.

Ambasador Pakistanu w Afganistanie, Mansoor Ahmad Khan, powiedział, że jest „głęboko zasmucony” zdarzeniem oraz, że jego kraj „współpracuje z władzami afgańskimi w celu usprawnienia procesu ubiegania się o wizę”.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA